Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Dawajmy sobie książki na Jana. Każdy dostał książkę za darmo


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

slider2Na chodniku przed Miejską Biblioteką Publiczną każdy mógł w prezencie wybrać sobie książkę. Za darmo.

Do mławian w ciągu dwóch godzin akcji trafiło około 400 egzemplarzy najróżniejszych książek. Biblioteka już po raz drugi takie „chodnikowe spotkanie z książką” organizuje. Rozdawane książki pochodzą od osób, które z różnych względów muszą się ich pozbyć, a nie chcą wyrzucić ich do śmieci, więc przekazują je bibliotece.   Mottem akcji jest hasło: „Dawajmy sobie książki na Jana. Podarujmy tego dnia ludziom, których podziwiamy, lubimy i kochamy… książkę”.

Data takiego happenigu nie jest przypadkowa. Przypada bowiem w dniu imienin Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego pisarza epoki odrodzenia, twórcy literackiej polszczyzny, najwybitniejszego polskiego poety tego czasu.

Gorącymi orędowniczkami akcji są pracownice naszej biblioteki, które zachęcały i doradzały przy wyborze książki dla siebie lub najbliższych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dawajmy sobie książki na Jana. Każdy dostał książkę za darmo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Należy dodać, że przez cały czas można przynosić i za darmo brać książki z kącika, który jestzorganizowany w korytarzu biblioteki – nie są potrzebne jakieś specjalne akcję 🙂

wpDiscuz