Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Wólczańskie Warsztaty Artystyczne


sliderWystawą prac złożonych przez pasjonatów fotografii i uczestników Wólczańskich Warsztatów Artystycznych połączoną z ekspozycją cyklu fotografii Agaty Czerwińskiej Szpunar pt. „Zielono mi …” zakończyła się czwarta edycja odbywających się w parafii św. Jana Kantego warsztatów.

 Wystawa powstała ze złożonych wcześniej do organizatorów fotografii, wykonanych przez fotografików głównie mławskich i jest wyeksponowana w „Galerii u Kantego” w podziemiach wólczańskiego kościoła. Te fotografie, które ostatecznie możemy zobaczyć na wystawie wybrała prowadząca warsztaty Agata Czerwińska Szpunar.

Organizatorem warsztatów jest ks. Janusz Cegłowski, proboszcz parafii św. Jana Kantego, choć jak sam podkreślił, do warsztatów nie doszłoby bez udziału pani Ewy Osowskiej. Organizatorzy zachęcają do zwiedzania nadal dostępnej wystawy.

– My liczymy na tych ludzi, którzy są w niedzielę w kościele. Zawsze zapraszamy po mszy św. To nie jest tak, że te prace pozostaną bez kontemplacji. A każdemu artyście zależy, bo tworzy, ma taką potrzebę serca, ale chce podzielić się tymi przeżyciami z innymi – mówił ks. janusz Cegłowski.

O wystawie swoich prac z cyklu „Zielono mi…” opowiedziała ich autorka Agata Czerwińska Szpunar. Okazuje się, że są efektem spaceru nad „kwitnącym” stawem w Sierpcu. Fotografie wody pokrytej rzęsą, często z jakimś fragmentem gałązki czy owada wyglądają jak malowane farbami abstrakcje, w przypadku tego cyklu utrzymane są w tonacjach zieleni. Warsztaty odbyły się w dniach 17-18 czerwca.  Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.