Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Każdy uczeń dobrze wie, że odblaski nosi się! Finał konkursu „Odblaskowa szkoła”


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

sliderZnamy laureatów trzeciej edycji  konkursu „Odblaskowa Szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji 3”. Tym razem o wygraną w odblaskowym konkursie, promującym zasady bezpieczeństwa na drodze rywalizowały 103 klasy z terenu całego powiatu mławskiego.

„Jest takie jedno, wyjątkowe miejsce na terenie całego naszego miasta, powiatu a nawet kraju –  które tworzą najlepsi z najlepszych odblaskowi uczniowie…” –  tak rozpoczął się III Wielki Finał konkursu, który trwał od listopada 2015 r. do połowy maja 2016 roku.

W tym czasie, klasy z terenu całego miasta i powiatu, które zgłosiły się do konkursu, przygotowywały 3 zadania, tj. MISJE SPECJALNE: : „Odblaskowy Smart-film”, „ Akcję-Plakat” oraz „ Komiksowe zasady drogowe”. Zadania te miały na celu promowanie używania elementów odblaskowych oraz utrwalanie zasad bezpieczeństwa na drodze, poprzez aktywny udział uczniów w akcji profilaktycznej.

W  Wielkim Finale, który odbył się 15 czerwca w Mławskiej Hali Sportowej, wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych całego powiatu mławskiego oraz goście:  przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Odblaskową Szkołą służb i instytucji, na czele z podinsp. Krzysztofem Bieleckim Zastępcą Naczelnika WRD KWP z/s w Radomiu.

Organizatorzy konkursu , Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Komendant Powiatowy Policji w Mławie, zadbali by Wielki Finał obfitował w wiele niespodzianek oraz nagród dla dzieci. Finał wsparli swoją obecnością i profesjonalnym, ciekawym i pouczającym występem,  uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym. Przedstawili oni historię niesfornego Krzysia, który przez brak ostrożności popada w kłopoty.

Przed najbardziej wymagającą publicznością – bo swoimi rówieśnikami, wystąpili także klasa IV a z ZPO Nr 1 w Mławie,  w której składzie znaleźli się prawdziwi Odblaskowi Wojownicy NINJA oraz klasa Ve z ZPO Nr 3 w Mławie, w scence rodem z  Gwiezdnych Wojen, gdzie noszący odblaski bohaterowie znajdowali się po jasnej stronie mocy.

Nie zabrakło również konkursów dla publiczności oraz wspólnej, tanecznej zabawy z pluszowym komisarzem Mławiakiem, który poprowadził finał wraz z asp. Anną Pawłowską.

Podczas finału odbył się także  pokaz nagrodzonych Odblaskowych Smart – Filmów. Przygotowane, krótkie filmiki, promujące zasady bezpieczeństwa oraz używanie elementów odblaskowych, były najtrudniejszym zadaniem, z którym dzieci poradziły sobie znakomicie. Komisja Konkursowa zdecydowała zatem o przyznaniu wyjątkowych nagród – pierwszych w historii konkursu  statuetek NAJLEPSZY ODBLASKOWY SMART – FILM.  Statuetki zdobyli:

– Szkoła Podstawowa w Morawach, klasa IV,  wych. Agnieszka Szweig- Sokołowska

– Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie, klasa I, wych. Renata Jakubowska

– Szkoła Podstawowa w Rzęgnowie, klasa I, wych. Lidia Czerwińska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa I, wych. Anna Szczepańska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa II, wych. Ewa Sadowska

– Szkoła Podstawowa w Zawadach, klasa III, wych. Ewa Sowińska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa I A, wych. Lidia Domańska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa III A, wych. Bożena Żerańska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, klasa IV A, wych. Jolanta Luciszewska

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 3, klasa V E, wych. Irena Milewska

Największe emocje wzbudziło jednak ogłoszenie laureatów konkursu – zdobywców tytułu i  certyfikatu  „ODBLASKOWA KLASA”  oraz nagród dla wszystkich  uczniów w klasie. Najlepszymi z najlepszych okazali się:

– Klasa I – Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach, wychowawca Zofia Jagodzińska

– Klasa III A ZPO Nr 1, wychowawca Bożena Żerańska

– Klasa IV – Szkoła Podstawowa w Morawach , wychowawca Agnieszka Szweig – Sokołowska

– Klasa V E  ZPO Nr 3, wychowawca Irena Milewska

 Zgodnie z Regulaminem Konkursu, WYRÓŻNIENIA OBLASKOWA SZKOŁA,  komisja przyznała Zespołowi Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie, Zespołowi Placówek Oświatowych Nr 3 w Mławie, Szkole Podstawowej w Starych Kosinach oraz Szkole Podstawowej w Morawach.

Po zakończeniu oficjalnej części Finału, dzieci mogły zasiąść za  kierownicą prawdziwych policyjnych motocykli, zrobić pamiątkową fotkę z komisarzem Mławiakiem oraz wziąć udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy  Komendy Powiatowej PSP w Mławie, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Konkurs „Odblaskowa Szkoła…” jest autorskim projektem Komendy Powiatowej Policji w Mławie, realizowanym od 2013 roku wspólnie ze Starostą Mławskim oraz Burmistrzem Miasta Mława. Akcji, która wpisuje się w program B&N, patronuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Źródło: KPP Mława

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz