Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Akcja oddolna, STOP tak wysokiej podwyżce!


gulczynska i przybyszewski (3)Mieszkańcy Mławy Alina Gulczyńska i Kamil Przybyszewski wystosowali do Rady Miasta Mława wezwanie do usunięcia naruszenia prawa w uchwale dotyczącej podwyżki opłat za odprowadzanie ścieków. Domagają się jej uchylenia.

KSP Mława nabór

W wezwaniu złożonym w urzędzie miasta 7 czerwca br. czytamy między innymi: „W tym przypadku doszło do rażącego naruszenia interesu i uprawnień, a także złamania reguł obowiązujących. Podwyższenie opłaty o 40% za odprowadzanie ścieków, jest niezgodne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Tak rażąca podwyżka jest nierozsądna w mieście, w którym panuje wysoki stopień bezrobocia wielu mieszkańców nie ma pracy i nie może partycypować w tak wysokich kosztach opłat za odprowadzanie ścieków.”

– Akcja, którą przeprowadzamy, ma charakter inicjatywy oddolnej, wypływającej wprost od mieszkańców miasta Mława. Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną. Wsłuchując się w głosy mieszkańców, postanowiliśmy zorganizować akcję, która za główny cel stawia sobie wywarcie na radzie miasta, zmianę uchwały, uderzającej w kieszenie zwykłych mławian. Według wielu mławian, podwyżka na poziomie od 5 do 6 procent, nie była by tak odczuwalna dla budżetów domowych, które i tak są mocno nadwyrężone przez inne wysokie podatki, które uchwalała wielokrotnie rada miasta. Nie może być więcej takich sytuacji, kiedy to władza decyduje, a  mieszkańcy płacą! – mówi Kamil Przybyszewski przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Wólce.

– Jeżeli rada miasta nie uchyli uchwały o podwyżce złożymy skargę od Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mieszkańcy składają podpisy pod zapytaniem czy popierają uchwałę rady miasta w sprawie podwyżki taryfy opłat za odprowadzanie ścieków i zadają pytanie: „Czyj interes burmistrz reprezentuje – mieszkańców czy prywatnej firmy”? Mam nadzieję, że radni się opamiętają – dodaje Alina Gulczyńska.

JK

Przypomnijmy, rada miasta na sesji w dniu 31 maja 2016 r. zatwierdziła  nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. Woda podrożała prawie 3% a ścieki 39 %. Nowe taryfy obowiązywać będą od 1 lipca 2016 r. przez okres 1 roku. Tak znaczny wzrost opłat za ścieki wiąże się z przejęciem przez prywatną firmę  prowadzenia obecnej oczyszczalni ścieków i budową nowej. 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

54 - liczba komentarzy w artykule "Akcja oddolna, STOP tak wysokiej podwyżce!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pogromca Celebrytów
Gość

Próba zdyskredytowania pana Krzysztofa Bruździaka się nie powiedzie. Człowiek ten, jest świetnie przygotowany pod względem merytorycznym. Dysponując siłą argumentów, móglby wiele zdziałać
lecz zabiegi planowane wobec niego w myśl zasady Tacyta Afera: „Dictum, factum”, tymczasowo wstrzymują możliwośc przebicia się jego racji, do szerszego grona odbiorców. Inspirowane ruchy wymierzone w tego człowieka, niebawem nie będą miały siły rażenia, jak to sobie myślą jego przeciwnicy.

Krzysztof Bruździak
Gość

No to mówiąc po naszemu – Jedziem Panie Zielonka! Mając do wyboru czy jadymy Miły Gościu na melanż,na bogato czy na durch wybrałem jazdę w wykonaniu zespołu Oberschlisen pod tytułem
Jadymy Durch dedykując ten utwór z You Tube nam wszystkim a w szczególności znajomym z fejsa .Pozdrawiam licząc na zrozumienie,współpracę,większą przychylność i asertywność.

Krzysztof Bruździak
Gość

Uwaga!Achtung!Wnimanie! Niezły bajer tylko szkoda,że spóźniony z tym Bruździak Show i zgrany jak stara płyta z tym ośmieszaniem innych z braku rzeczowych argumentów w dyskusji. Bardzo żałuję,że niestety nie mogę spełnić tak długich oczekiwań Pana Gościa podszywającego się bezprawnie pod moje nazwisko i mogącego naruszać moje dobra osobiste poprzez imputowanie mi rzeczy,których nigdy nie planowałem.Skromnie powiem,że są wybitni showmeni,którym nawet do pięt nie dorastamy.Już sam nie wiem czy należy śmiać się z tego wszystkiego,czy płakać.Jeżeli się mylę co do rzeczywistych intencji to przepraszam zapraszając do współpracy i dyskusji,a jest
nad czym w Mławie dyskutować z troską i poważnie.

Bruździak Show
Gość

Uwaga uwaga ! Proszę Państwa Bruździak rozpoczyna właśnie swoje długo wyczekiwane show !!!
Jadymy Bruździak !

Poliglota
Gość

Bardzo chamska wypowiedź

Monoglota
Gość

przyganiał kocioł garnkowi.

Krzysztof Bruździak
Gość

Gorąco polecam wysłuchanie w dniu dzisiejszym w popularnej na Północnym Mazowszu stacji radiowej audycji emitowanej w dniu dzisiejszym w środę o godz. 16:10/powtórka jutro o godz.6:05/
z udziałem inicjatorów akcji STOP tak wysokiej podwyżce! Pani Aliny Gulczyńskiej i Pana Kamila Przybyszewskiego,przewodniczącego Komitetu Osiedlowego Nr.8 Obrońców Mławy, na terenie którego jest zlokalizowana Mławska Kolei Dojazdowa i będącego jednocześnie jej wolontariuszem. Jest to sprawa o tyle ważna gdyż dotyczy kosztów funkcjonowania i działalności MKD w najbliższej
przyszłości podobnie jak firm,osób prowadzących działalność gospodarczą i mieszkańców.Przy okazji prostuję oczywistą omyłkę pisarską na brzmienie prawidłowe słowa „kilkuprocentowe”.

wpDiscuz