Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławska SP 6 ma zdolnych matematyków


sliderPiątka uczniów mławskiej „szóstki” świetnie wypadła w ostatniej, marcowej edycji  Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Wśród biorących w nim udział uczniów z całego świata znalazła się liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych tzn. żaczek kl. II, maluch kl. III i IV, beniamin kl. V i VI. Uczniowie mławskiej szóstki odnieśli pięć znaczących sukcesów. Laureatem w kategorii wiekowej „żaczek” została Zuzanna Szynkiewicz, uczennica kl. II d. Wynik bardzo dobry uzyskała Aleksandra Woźniak, uczennica klasy IV a, a wyróżnienia otrzymali: Magdalena Wiącek, uczennica kl. III c,  Daniel Jędrzejewski, uczeń kl. VI a, Maciej Szpakut, uczeń kl. VI c.

Osiągnięty przez młodych matematyków sukcesów dał im nie tylko satysfakcję, ale też wymierne korzyści w postaci nagród książkowych i bonów podarunkowych. Ponadto Daniel Jędrzejewski i Maciej Szpakut są uczniami klasy szóstej więc swoje zdolności matematyczne wykorzystali na sprawdzianie szóstoklasisty. Z części matematycznej otrzymali maksymalną liczbę punktów.

Źródło i foto: SP nr 6

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz