Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Siódemka tuż obok podium. Złoto dla Radzymina


sliderNa obiekcie Mławskiej Hali Sportowej rozegrano finałowe zawody XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Wśród nich były reprezentantki mławskiej SP nr 7.

KSP Mława nabór

Podopieczne Wojciecha Kowalskiego zaczęły turniej bardzo nerwowo. W pierwszym meczu zaledwie zremisowały 13:13 z Kadzidłem, by w kolejnym starciu przegrać 12:16 z SP 16 Płock. Takie rozstrzygnięcie postawiło gospodynie pod murem. Kolejne niepowodzenie oznaczało koniec marzeń o wejściu do strefy medalowej.

Jednak w konfrontacji z Radomiem nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Rozegrały najlepszy mecz w turnieju, zwyciężając 16:12. Karolina Sobka rzucała nad głowami rywalek, na rozegraniu nie próżnowała Julia Grzybowska, a kilka udanych interwencji zanotowała bramkarka Kornelia Balcerzak. Zdołała obronić nawet strzał z rzutu karnego.

W nagrodę przebiły się do półfinału, w którym zmierzyły się z rewelacyjnie dysponowanym Radzyminem. Walczyły dzielnie, ale ostatecznie poległy 15:22. Rywalki sięgnęły później po złoto, a mławiankom pozostała walka o brąz. W tzw. „małym” finale zmierzyły się ponownie z płocczankami. Niestety ponownie zwycięsko z niego wyszły rywalki, zwyciężając tym razem 12:9.

Zespół siódemki wystąpił na igrzyskach w składzie: Kornelia Balcerzak, Julia Grzybowska, Roksana Szubiak, Patrycja Dziubińska, Martyna Węgrzyn, Klaudia Kowalska, Zuzanna Burakowska, Tatiana Pytkiewicz, Andżelika Dębska, Dominika Pakuszewska, Zuzanna Wodzyńska i Karolina Sobka.

Końcowa kolejność: 1. SP 2 Radzymin 2. SP 300 Warszawa, 3. SP 16 Płock, 4. SP 7 Mława, 5. SP Kadzidło, 5. SP Jaktorów, 7. SP 18 Radom, 8. SP 5 Siedlce

RS

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz