Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Budowa nowej „siódemki” znów się opóźni


źródło GDDKiA węzeł Modła

źródło GDDKiA węzeł Modła

KSP Mława nabór

Nawet o kilka miesięcy może przesunąć się planowany termin wyboru wykonawcy „mławskiego” odcinka drogi S 7, a co za tym idzie termin rozpoczęcia prac. A powód?

Wydawać by się mogło, że sprawa budowy drogi ekspresowej S 7 jest już przesądzona. 23 września 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka pomiędzy Napierkami a Płońskiem. Zadanie podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km), łączna długość „mławskiego” odcinka to ponad 71 km.  Szacunkowy koszt budowy odcinka  Napierki – Płońsk to łącznie ok. 2,5 mld zł. Termin składania wniosków w trybie przetargu ograniczonego określony został na 26 października br., a podpisanie umowy zaplanowano na  grudzień 2016 r.

Dziś już wiadomo, że terminy ulegną przesunięciu. Dlaczego?

Otóż GDDKiA złożyła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie wniosek o zmianę decyzji środowiskowej. Ten 27 stycznia 2016 r. wydał decyzję zmieniającą decyzję z dn. 31 sierpnia 2011 o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Odwołanie od decyzji RDOŚ z dnia 27 stycznia 2016 r. wniosło Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna 7-ka. Tym razem jednak to nie protest stowarzyszenia stał się powodem opóźnień. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska doszedł do wniosku, że nie RDOŚ jest organem właściwym do rozstrzygania w tym przypadku, więc uchylił wspomnianą decyzję.

– W doktrynie prawa administracyjnego i orzecznictwie do niedawna sporny był pogląd co do właściwości organu do prowadzenia postępowania w sprawie zmiany decyzji, w przypadku, gdy była ona wcześniej przedmiotem postępowania odwoławczego. Jednak w ostatnim czasie ustalona doktryna orzecznicza wskazuje, iż w powyższej sytuacji właściwy będzie organ II instancji. W tym stanie prawnym GDOŚ decyzją z dnia 13 maja 2016 r. uchylił zaskarżoną decyzję i umorzył postępowanie organu I instancji (RDOŚ – red.). Obecnie  sprawa dotycząca zmiany zreformowanej decyzji z dnia 31 sierpnia 2011 r.( decyzja prawomocna – red.) już jest prowadzona przez GDOŚ i będzie załatwiona bez zbędnej zwłoki – informuje Agata Antonowicz główny specjalista ds. komunikacji społecznej i kontaktów z mediami z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

– Ogłoszenie o przetargu pozostaje w mocy, przesunięte zostaną jednak terminy. Wstrzymujemy się do momentu wydania decyzji przez GDOŚ – takie stanowisko przedstawia Karol Głębocki rzecznik oddziału GDDKiA.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Budowa nowej „siódemki” znów się opóźni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
paweł
Gość

włascicjele stacji cpn restauracji przy siodemce sa sponsorami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i tu jest problem to pewna informacja

Doktorkilder1
Gość

Ludzie co wy wyprawiacie zacznijcie budować ten odcinek 7 mki. Przecież ta droga miała być gotowa na Euro . Ten kraj jest koszmarny o wszystko się kłócą .

Z daleka
Gość

Jeśli nadal Pan twierdzi, że szlak MKD jest zrujnowany, to przyznam po części panu rację. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odcinki zniszczone przywrócić do użytecznośći dzięki kapitalnemu remontowi, który to jest o wiele tańszy od położenia kilometra nawierzchni asfaltowej.

mlawianin
Gość

PANIE KRZYSZTOFIE szlak Mlawskiej Kolei Dojazdowej, jak dobrze Pan wie to po prostu ruina, zamiast tej swojej aktywności, której mławiacy mają serdecznie dość niech Pan się wezmie po prostu za uczciwą pracę, i nie robi z siebie pośmiewiska.

Krzysztof Bruździak
Gość

Powrót do koncepcji lokalizacji węzła drogowego w tej okolicy z rozważeniem przekształcenia wiaduktu nad trasą Mławskiej Kolei Dojazdowej w pełen węzeł jako Mława Północ zamiast jego
lokalizacji w Kuklinie,który powinien pozostać przy starej nazwie Węzeł Kulin.Otwiera to szansę na
większy rozwój Mławy i szlaku Mławskiej Kolei Dojazdowej. Popierajmy to we wszystkich możliwych formach/listy,petycje,maile,telefony do wszystkich decydentów i władz samorządowych o zmianę podejścia i udzielenie poparcia.

wpDiscuz