gabinet pulmonologiczny Mława
Pumpjack Party Game Google Play

Mławianka pokonała lidera, Korona zalana przez Wisłę

Szanse mławian na wywalczenie awansu do trzeciej  ligi nie są zbyt duże, mimo to podopieczni Tomasza Aziewicza nie rezygnują. W piątek pokonali na własnym boisku lidera z Przasnysza. Niestety zawodnicy drugiego z naszych zespołów schodzili z boiska wyjątkowo smutni. Korona Szydłowo przegrała aż 1:4 z rezerwami płockiej Wisły.

Porażka oznacza, że gracze prowadzeni przez Włodzimierza Gorczycę szydłowianie przypieczętowali swój spadek z czwartej ligi. Do 78. minuty mogli mieć jeszcze nadzieję na zdobycie kompletu punktów. Płocczanie wyszli na prowadzenie, ale nasz zespół doprowadził do wyrównania. Na bramkę strzelał Kamil Głowacki, lot piłki zmienił jeszcze Piotr Karpiński. To zupełnie zmyliło golkipera wiślaków.

Niestety pójście za ciosem nie udało się naszym futbolistom. Wręcz przeciwnie, końcówka należała zdecydowanie do rywali. Szybko strzelili drugą bramkę, by w ostatnich minutach dorzucić jeszcze dwa trafienia.

Wychowanków nie zabrakło

Skuteczniejsi w swoich poczynaniach okazali się mławianie. Rywalizacja z MKS-em Przasnysz była pełna podtekstów, głównie przez fakt, że w kadrze rywali znajdowało się kilku wychowanków Mławianki. Robert i Łukasz Wróblewscy pojawili się na boisku od pierwszej minuty, to samo stało się udziałem Rafała Szymańskiego i Krzysztofa Butryna. Artur Gawęda wszedł do gry w 54. minucie, natomiast Maciej Wiśniewski spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Dodatkowo opiekunem przasnyszan był doskonale znany w Mławie Wiktor Pełkowski (były zawodnik i trener naszego zespołu).

W 25. minucie goście wyszli na prowadzenie. W polu karnym doszło do starcia Macieja Komorowskiego i Piotra Piaseckiego. Zdarzenie zostało przerwane przez sędziego Jacka Mulawkę –  nasz obrońca miał zatrzymać piłkę ręką. Skutecznym uderzeniem z jedenastu metrów popisał się Michał Pragacz.

Na szczęście mławianie nie podłamali się takim otwarciem. Szybko mogli doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie głową Komorowskiego Szymański zbił piłkę na poprzeczkę. Nie pomylił się za to Masiak. W 44. minucie przejął dośrodkowanie od Marcina Tomczaka, ograł jednego z obrońców, po czym przymierzył precyzyjnie przy słupku.

Piłka wpadła do bramki, na dodatek tuż po zmianie stron nasi gracze wyprowadzili kolejny cios. Jakub Wróblewski został sfaulowany przez Damiana Grędzińskiego, co skończyło się odgwizdaniem rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Dąbkowski.

Na tym zakończyło się strzelanie w piątkowym meczu. Nie oznacza to, że nie zabrakło sytuacji z obu stron. Mateusz Leśniewski wybronił dwie „główki” Piaseckiego, zatrzymał także szarżującego Kamila Rutkowskiego. Z kolei Szymański obronił próbę Jarosława Sawickiego, a dobitka Masiaka przeszła obok słupka. Nieznacznie pomylił się także Paweł Alancewicz.

W środę 1 czerwca Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Węgrów, natomiast Korona z Bugiem Wyszków. W pierwszy czerwcowy weekend powalczą tylko mławianie. W niedzielę 5 czerwca podejmą na własnym boisku KS Łomianki. Zespół z Szydłowa otrzyma punkty za darmo ze względu na wycofanie się z rozgrywek Błękitnych Gąbin.

MKS Mławianka Mława – MKS Przasnysz 2:1 (1:1)

Mława: Leśniewski – Drzewiecki, E. Brzozowski, Komorowski, Dąbkowski, Masiak (88. Walczak), Alancewicz (90. Lubański), Wróblewski (58. Więckiewicz), Tomczak, Orzechowski (75. Podliński, Sawicki

Korona Szydłowo – Wisła II Płock 1:4 (0:0)

Korona: Węgierski – Walasiński, Cybulski, Wodzyński (65. Ogrodziński), Kieczmer, Głowacki, Lemanek, Bartkowski, Małecki, M. Kowalski (55. Kacprzak), Karpiński

XXX kolejka (28-29 maja): Ciechanów – Naprzód 4:0,  Mazur – Czarni 4:1, Huragan – Łomianki 6:1, Korona – Wisła II 1:4, Bzura – Bug 2:4, Bieżuń – Gąbin 3:0 – walkower, Mazovia – Ożarowianka 0:1, Ostrovia – walkower

Bez tytułu

XXXII kolejka (4-5 czerwca): Ciechanów – Przasnysz, Naprzód – Czarni, Mławianka – Łomianki, Mazur – Wisła II, Huragan – Bug, Korona – Błękitni, Bzura – Ożarowianka, Wkra – Ostrovia, Mazovia – pauza

XXXI kolejka (1 czerwca): Ostrovia – Mazovia, Ożarowianka – Wkra, Błękitni – Bzura, Bug – Korona, Łomianki – Mazur, Czarni – Mławianka, Przasnysz – Naprzód, Ciechanów – pauza

Najlepsi strzelcy: 23  – Marcin Stańczyk (Huragan), 22 – Paweł Olszewski (Przasnysz),

17 – Konrad Cichowski (Bzura), 15 – Rafał Wielądek (Huragan)