Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

W „EKONOMIKU” spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim


sliderBiblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie zorganizowała  25 kwietnia 2016 r  dla uczniów klas humanistycznych (Ih i IIh) spotkanie z Jerzym Kostowskim, autorem książki „Przywilej wyboru” z pogranicza psychologii i filozofii, o tym jak żyć twórczo     i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty. Ilustracje do książki wykonała Katarzyna Ślusarska, a wierszami każdy rozdział opatrzyła Małgorzata Marenin.

Autor książki okazał się wybitnym i wspaniałym mówcą inspirująco-motywującym. Zachęcał młodzież do zainteresowania się posiadanymi talentami (wg teorii opracowanej przez M. Buckinghama i D. O. Cliftona), które pomagają osiągnąć to,    co sobie będą umieli tylko wymarzyć.  Przekonywał uczniów, aby umiejętnie wykorzystali posiadane talenty do urzeczywistnienia swoich najpiękniejszych marzeń.

Opowiadał o swoich pięciu dominujących talentach, którymi są: umiarkowanie, indywidualizacja, pryncypialność, odpowiedzialność i rozwaga. Przedstawił również swoje  zainteresowania psychologiczne, które spowodowały, że przezwyciężył wreszcie własne poczucie niskiej wartości (które według autora może mieć podłoże rodzinne).

Przekonywał młodzież, że jeśli lepiej zrozumieją siebie, to ich wpływ na innych ludzi będzie o wiele większy, a tym samym ich życie stanie się o wiele bardziej wartościowe, co przełoży się przełoży się na szacunek i poważanie otoczenia.

Gość wszystkim życzył satysfakcji z pomagania innym, zadowolenia i radości z własnego życia, którego twórcami są sami.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Elżbieta Kwiatkowska – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie.

Źródło: ZS nr 4

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.