Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Prawie 3500 drzewek posadzonych w ramach akcji „100 milionów drzew do 2017 roku”


sliderNadleśnictwo Dwukoły w ramach międzynarodowej inicjatywy „100 milionów drzew do 2017 roku” przeprowadziło akcję sadzenia drzewek. 22 kwietnia wszyscy chętni, pod okiem pracowników Służby Leśnej Nadleśnictwa Dwukoły sadzili samodzielnie w mławskim lesie sadzonki dębów.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Zainteresowani uczestnicy mogli poznać podczas pracy  zasady produkcji materiału sadzeniowego do zakładania upraw leśnych. Najwięcej drzew zasadziła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Edmunda Domańskiego w Iłowie Osadzie. Wyróżniono także dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Mławie –  najmłodsi uczestnicy zasadzili 100 drzewek. W akcji wzięli udział także m. in. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz rzecznik Magdalena Grzywacz, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie, Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, Gimnazjum nr 2, Zespołów Szkół nr 3 i 4 w Mławie oraz Szkoły Podstawowej im. Króla Łokietka w Uniszkach Zawadzkich.

Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom naszej akcji, którzy własnoręcznie posadzili dzisiaj w mławskim lesie drzewka. Nie jest istotne ile tych drzewek posadziliśmy, istotne jest to, że w ramach tej międzynarodowej akcji zjednoczyliśmy się w imię dbałości o środowisko naturalne. Zjednoczyliśmy się mimo istniejących na świecie granic, różnic politycznych i religijnych. Mława należy do miast, które mogą pochwalić się całkiem niezłą lesistością,  na poziomie dwudziestu kilku procent – podsumował dzisiejsze działania Jaromir Skrzypecki, nadleśniczy z Nadleśnictwa Dwukoły.

Na zakończenie, uczestnikom akcji zostały wręczone certyfikaty poświadczające przyjęcie do Grona Przyjaciół Lasu oraz  posadzenie w dniu 22.04.2016 drzewka.

« 1 z 2 »

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz