Zawkrze zarządzenie wspólnotami

Wieczfnianka nie dała szans Pełcie, GKS zdobył Unieck

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Wieczfnianki. Na własnym boisku rozgromili ligowego outsidera. Z kolei w A-klasie reprezentanci GKS-u Strzegowo sięgnęli po komplet punktów w wyjazdowej konfrontacji z Jutrzenką Unieck.

Ekipa z Wieczfni Kościelnej podejmowała rywali z Karniewa. Wynik otworzył już w 7. minucie Piotr Melchinkiewicz, natomiast w końcówce premierowej partii do siatki pocelował Kamil Rutkowski. Podopieczni Jarosława Szmyta nie poprzestali na tym i po zmianie stron cieszyli się jeszcze z trzech trafień. Na listę strzelców wpisali się Michał Dąbrowski, Marcin Harzyński oraz rezerwowy Jakub Mazurkiewicz.

Nie wiedzie się za to beniaminkowi ze Szreńska. Na wiosnę zespół prowadzony przez Marka Dobrowolskiego jeszcze nie wygrał. Tym razem musiał uznać wyższość rywali z Sochocina. O sukcesie graczy Wkry przesądziła pierwsza połowa, w czasie której cieszyli się z dwóch trafień.

Strzegowianie wybrali się do niedalekiego Uniecka. W 23. minucie wyszli na prowadzenie, bramkarz Jutrzenki pokonał Maciej Warecki. Taka skromna zaliczka wystarczyła, mimo ataków gospodarzy Kamil Gatyński (na zdjęciu) zdołał zachować czyste konto.

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna  – Pełta Karniewo 5:0 (2:0)

Wieczfnianka: Kubik – Harzyński, Borkowski, Szmyt (46. Mazurkiewicz), Sarnowski (80. Szymański), Dziubiński, Dąbrowski, Kołakowski, Żbikowski, Rutkowski (70. Majewski), Melchinkiewicz

Żak Szreńsk – Wkra Sochocin 0:3 (0:2)

Żak: Retkowski – P. Chojnacki, Gosik, G. Kołakowski, P. Kołakowski, R. Pisarkiewicz (52. Piskorski), D. Pisarkiewicz, M. Pisarkiewicz (80. Barański), Racki, D. Szpinda (84. Komur), R. Szpinda (46. M. Dwużnik)

Jutrzenka Unieck – GKS Strzegowo 0:1 (0:1)

Strzegowo: K. Gatyński – Kobielski, Zadrożny, Gawryszewski, Cieśliński, Zawadzi, D. Gatyński, Ronkiewicz, Kędzierski (75. M. Besser), Warecki, Ziółkowski (86. Pauba)tab 1

W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w dniach 23-24 kwietnia Wieczfnianka zmierzy się na wyjeździe z KS Troszyn, a Żak wystąpi na boisku w Makowie Mazowieckim.tab2

W następnej kolejce Strzegowo zmierzy się na własnym boisku z Orzycem Chorzele.