Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mławskie Targi Pracy szansą dla poszukujących zatrudnienia


DSC_0032To już szósty rok Powiatowy Urząd Pracy w Mławie organizuje przedsięwzięcie gdzie na dużą skalę, w jednym miejscu i bezpośrednio, spotkać się mogą osoby szukające zatrudnienia z pracodawcami chcącymi  pracowników zatrudnić.  

Targi nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, przyjść na nie może każdy, kto chce podjąć lub zmienić pracę. Nową formą prezentacji firm poszukujących pracowników mają być filmiki pokazujące warunki i rodzaj wykonywanych u pracodawcy obowiązków.

VI Mławskie Targi Pracy rozpoczynają się 21 kwietnia o godz. 10:00 w Mławskiej Hali Sportowej przy ulicy Piłsudskiego 33 A i potrwają do godziny 13:00. Tak jak w ubiegłych latach oprócz pracodawców swoje stoiska wystawią i będą udzielać porad i informacji: Urząd Skarbowy, ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Działdowska Agencja Rozwoju, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mławie, Polsko – Amerykańskiego Centrum Szkoleń Budowlanych, spółdzielnie socjalne HAVEN i RAZEM. Pojawią się również stoiska sąsiednich urzędów pracy z Ciechanowa, Działdowa, Nidzicy, Płońska, Żuromina.

– W tym roku chcemy aby Mławskie Targi Pracy miały formułę typową dla takiego spotkania pracodawcy i pracownika. Nie będą więc miały charakteru edukacyjnego. Na dzień 14 kwietnia udział w Targach zadeklarowało ponad 50 wystawców i prawie 40 pracodawców oferujących ponad 300 miejsc pracy. Będą oczywiście pracodawcy mławscy, ale również z firm zewnętrznych wchodzących na mławski rynek, lub oferujących pracę w promieniu 30- 40 km od Mławy. Zaczynają się pojawiać na targach mikro i małe przedsiębiorstwa szukające pracowników. W porównaniu do roku ubiegłego około ¼ firm w Targach weźmie udział po raz pierwszy – podaje Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Osobom wybierającym się na Mławskie Targi Pracy przypominamy o konieczności zabrania ze sobą CV. Ten powszechnie stosowany w poszukiwaniu pracy dokument pozwoli  pracodawcy przede wszystkim na skontaktowanie się z nami w terminie późniejszym.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

2 komentarze

  1. tola 19/04/2016 o 21:03

    Wiadomo, że urzędy i inne instytucje państwowe nie przyjmą do pracy żadnej bezrobotnej osoby, która nie jest protegowana przez kogoś z układów. A więc komu służy ten targ, a właściwie jarmark ?

    • 20/04/2016 o 12:05

      Tolu, to po prostu jeden punkt odhaczony z zadań Powiatowego Urzędu Pracy i pieniądze na zmniejszenie bezrobocia rozdysponowane, a że dla bezrobotnych nie jest to nawet najmniejszym światełkiem w tunelu to dla organizatorów nie ma znaczenia

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.