Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Niebezpieczny rowerzysta


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

MINOLTA DIGITAL CAMERARowerzysta jadący chodnikiem na ulicy Sienkiewicza w Mławie potrącił kobietę, która z urazami głowy i łokcia  trafiła do szpitala.

Mławska policja prowadzi czynności w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranna została 65- letnia mławianka.  Idącą chodnikiem pieszą potrącił młody rowerzysta.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 kwietnia o godz. 14:00 na ul. Sienkiewicza w Mławie. Jadący chodnikiem 17- letni mieszkaniec Mławy, uderzył w  pieszą. Kobieta przewróciła się i doznała urazu głowy oraz łokcia. Została przewieziona do szpitala w Mławie, gdzie pozostała na obserwacji. 17- letni rowerzysta był trzeźwy, nie posiadał karty rowerowej ani innych uprawnień do kierowania pojazdami.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina – korzystanie przez rowerzystę z chodnika lub drogi dla pieszych jest możliwe tylko w ściśle określonych warunkach  oraz z zachowaniem szczególnej ostrożności przez kierującego rowerem, który ma obowiązek ustąpienia miejsca pieszemu. Policja zapowiada bezwzględne kary dla rowerzystów, nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego i zagrażających swoim zachowaniem bezpieczeństwu pieszych.

Art. 33. 5. Ustawy Prawo o ruchu drogowym

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

  1. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

oprac. JK

źródło: Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz