Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Zajęcia programu „Bezpieczna Mławianka” rozpoczęte


sliderTrening samoobrony, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z psychologiem i policjantami – tak wyglądać będą zajęcia w ramach autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji „Bezpieczna Mławianka”, który właśnie się rozpoczął i potrwa do 30 maja br.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się w dniu wczorajszym w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Przybyły na nie przede wszystkim uczestniczki kursu i organizatorzy – komendant mławskiej policji mł. insp. Artur Ryfiński i jego zastępca nadkom. Krzysztof Hincman, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. mgr inż. Zbigniew Kąpiński, burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia Joanna Tańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Kaczorek Magdalińska i Artur Możdżonek Akademia Sztuk Walki Senshi.

– Przed paniami 17 spotkań, to ciężki kawałek chleba, dużo potu, oby nie łez, ale to wszystko po to, żeby było bezpieczniej – mówił na rozpoczęcie komendant Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Artur Ryfiński.

To już czwarta edycja tego cieszącego się nie słabnącym zainteresowaniem pań programu. Ostatnia edycja miała miejsce w roku 2013. W tym roku w zaplanowanych pomiędzy 14 kwietnia a 30 maja 17 spotkaniach weźmie udział 26 kobiet w różnym wieku. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

– Nauczymy się przełamywania barier psychicznych przed uderzeniem, czy głośnym krzykiem. Jak skończycie, to będziecie panie liderkami działań profilaktycznych w swoim środowisku – to taka „cena” udziału w kursie – mówiła Anna Pawłowska rzecznik prasowa KPP Mława, prowadząca pierwsze spotkanie organizacyjne.

– Zapisy trwały niecałe dwa dni, tak wiele pań było chętnych. Możliwe, że uda się jeszcze w tym roku zorganizować jeszcze jedną edycję tego programu – dodała Anna Pawłowska.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz