Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Katyń pamiętamy – 76 rocznica Zbrodni Katyńskiej obchodzona w Mławie


sliderDzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to  polskie święto uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej, a obchodzone każdego roku 13 kwietnia.

Wczoraj (13 kwietnia), władze miasta,  radni miejscy, delegacje środowisk kombatanckich, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz nieliczni mieszkańcy zebrali się przy symbolicznym pomniku ofiar Katyńskich na cmentarzu parafialnym w Mławie by uczcić pamięć  oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej zamordowanych w 1940 roku przez NKWD  w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielska, Katyniu i Charkowie.

O tragedii zbrodni katyńskiej mówił Burmistrz Sławomir Kowalewski podkreślając,  że nie należy o niej zapominać. Rys historyczny  zbrodni katyńskiej  przybliżył zebranym Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej Leszek Arent. Zgromadzeni podzielili się swoimi refleksjami i wspomnieniami.  Złożono kwiaty, zapłonęły symboliczne znicze.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz