Zawkrze zarządzenie wspólnotami

Tymek najlepszym zawodnikiem rocznika 2005. Pięć medali Płetwala

sliderReprezentanci mławskiego Płetwala zameldowali się na starcie pierwszej edycji ogólnopolskiej imprezy  „W poszukiwaniu talentów”. Prezes klubu, a zarazem trener Tomasz Szczepański zabrał ze sobą do Rypina 25 zawodników. Do domu wrócili z pięcioma medalami.

Konkurencja była duża – na starcie stanęło ponad 500 zawodników z trzydziestu dwóch klubów. Klasą sama dla siebie okazali się przybysze z Osowej Góry. Wygrali klasyfikację medalową, stając osiemnaście razy na podium. Płetwal zajął w tym zestawieniu piętnastą pozycję.

Liderem naszej ekipy okazał się urodzony w 2005 roku Tymoteusz Łoboda. Na 100 metrów stylem dowolnym okazał się najlepszy (1.14.72), natomiast na 100 metrów stylem grzbietowym (1.25.67)  uplasował się na drugim miejscu. W obu wyścigach pobił rekordy życiowe.

Brązowe medale zdobyły Amelia Butryn (rocznik 2008) i Zuzanna Szynkiewicz (rocznik 2007). Pierwsza z wymienionych zawodniczek na 25 metrów stylem grzbietowym, druga na 50 metrów stylem klasycznym.

Nie zabrakło także drużynowych wyróżnień. Walcząca na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym sztafeta dziesięciolatków wywalczyła brązowy krążek. Wyznaczony odcinek pokonała w czasie 2.58.29, a dokonali tego Julia Błażkiewicz, Jan Sowiński, Natalia Tomczak oraz Dominik Osik.