Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

– Recital Wokalny Iwony Sobotki w Szkole Muzycznej w Mławie


koncert1704 internetW niedzielę, 17 kwietnia 2016, o godz. 18.00, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Mławie zaprasza do Sali Koncertowej, przy ul. Sienkiewicza 24, na Nadzwyczajny Koncert Charytatywny – Recital Wokalny Iwony Sobotki.

Absolwentka mławskiej szkoły muzycznej, koncertująca na całym świecie śpiewaczka operowa Iwona Sobotka weźmie udział w organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Mławie koncercie charytatywnym z którego dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie Mławianina Piotra Chocholskiego. Koncert odbędzie się w Niedzielę 17 kwietnia o godzinie 18 w sali koncertowej szkoły przy ul. Sienkiewicza 24, a artystce przy fortepianie towarzyszyć będzie Katarzyna Neugebauer.

Pochodząca z Mławy sopranistka w wieku zaledwie 22 lat wygrała prestiżowy konkurs wokalny Queen Elisabeth Music Competition w Brukseli (2004) i od ponad dekady występuje na najważniejszych estradach świata. Usłyszeć ją można było niemal we wszystkich krajach Europy oraz w Japonii, Chinach i obu Amerykach w tak prestiżowych miejscach jak Filharmonia Berlińska, Konzerthaus we Wiedniu, Salle Pleyel w Paryżu, Royal Albert Hall w Londynie, Palais de Beaux Arts w Brukseli czy Suntory Hall w Tokio. Dokonała nagrań płytowych dla wytwórni w kraju i za granicą, otrzymując w 2005 roku nagrodę polskiego przemysłu muzycznego “Fryderyk” a jej płyta z pieśniami Szymanowskiego zarejestrowana dla wytworni EMI Classics otrzymała pięć gwiazdek prestiżowego BBC Music Magazine.

Piotr Chocholski to mąż i ojciec dwójki dzieci, który w 2013 roku przeżył coś czego nie potrafią sensownie wytłumaczyć lekarze. Pewnej nocy po prostu na chwilę „umarł”, a jego mózg na chwilę przestał pracować. Od tego czasu do dnia dzisiejszego Piotr nie odzyskał świadomości a jego rodzina robi wszystko co możliwe, aby wrócił do zdrowia do czego niezbędna jest kosztowna rehabilitacja.

Wstęp na koncert jest wolny, a przy wejściu do nabycia będą cegiełki o nominałach 10 i 20 zł na rehabilitację Piotra. Sponsorami koncertu są Bank Spółdzielczy w Płońsku oddział w Mławie oraz Curtis Development sp. z o.o.

Źródło: Wilhelm Taraszkiewicz

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz