Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławska pływalnia znów zamknięta


sliderOd wtorku 6 kwietnia nieczynna jest duża niecka mławskiej pływalni na skutek wykrycia w wodzie pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa).

– Pseudomonas aeruginosa pojawiła się na mławskim basenie po raz pierwszy i prawdopodobnie została przeniesiona do wody przez jednego z klientów, który korzystał z dużej niecki. Bakteria ta znajduje się w glebie, wodzie, na powierzchni roślin, na skórze zwierząt i ludzi. Do basenu najprawdopodobniej trafiła wtedy, gdy klient zapomniał wziąć prysznic przed wejściem do wody. Dbając o komfort i zdrowie klientów pragniemy przypomnieć, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 2014 r. pkt 1.10  „bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem (zalecane bez kostiumów kąpielowych)” – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mławska pływalnia znów zamknięta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Stan techniczny mławskiej plywalni
Gość
Stan techniczny mławskiej plywalni

Oto co mowi Nam internet o przyczynie wykrycia tej bakterii: „Wykrycie bakterii w wodzie na pływalni wskazuje przede wszystkim na nieprawidłowości związane z: funkcjonowaniem filtrów wody, sprzętu, nieodpowiednim stanem technicznym instalacji basenowej lub zakłóceniem dezynfekcji wody.” https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12272254/12288834/12288835/dokument162744/dokument162746.docm
Wnioski są chyba jasne.

staton
Gość

Taaaa……bardzo słuszna racja….wszyscy są cacy tylko te urządzenia do kitu. Gówno pewnie też samo z nieprawidłowego funkcjonowania filtrów i instalacji się wzięło. W filtrze się odłożyło, a w instalacji ukształtowało. Owszem pojawienie się co pewien czas pewnych bakterii jest nieuniknione ale nie zganiajmy wszystkiego na urządzenia. Czasami wystarczy się umyć i załatwić przed wejściem do basenu i już będzie lepiej.

wpDiscuz