Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Mamy nowy wiadukt ale nie wszystkie usterki są usunięte


DSC_0049Ostatni z mławskich wiaduktów łączący ulicę Sienkiewicza, Podmiejską i Szreńską służy mieszkańcom już cztery miesiące.

cdziennik_inspiruje

Termin jego oddania do użytku był kilkakrotnie przekładany. Dość długo trwało uzyskanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie a nawet wtedy, gdy już je uzyskano dwukrotnie wykonywane były czynności odbioru. Ostatecznie oddany do użytku został 4 stycznia br. Główne zastrzeżenia dotyczyły wówczas uszkodzenia dwóch wind zdewastowanych przez wandali.

Ostatecznie w dniu odbioru na wiadukcie sprawne były dwie windy i tak już pozostało. Pomimo upływu czterech miesięcy nadal jedna z wind nie działa. Czy i kiedy będzie naprawiona? . Takie pytanie postawiliśmy inwestorowi – PKP PLK, która to spółka chociaż przekazała wiadukt jako obiekt drogowy, to zarządza i odpowiada za infrastrukturę dworca, w tym za sprawność wind.

– Już raz podjęta była próba naprawy tej właśnie windy, ale okazało się, że uszkodzenia na razie nie udało się usunąć. Naprawa dokonywana jest przez wykonawcę obiektu w trybie gwarancyjnym. Nie umiem podać terminu usunięcia tej usterki – informuje  Ewa Symonowicz-Ginter  z PKP PLK.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mamy nowy wiadukt ale nie wszystkie usterki są usunięte"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kapiszon
Gość

Polska w ruinie, winda na mławskim wiadukcie w ruinie, a Minister Infrastruktury
i Budownictwa z PiS, tak samo jak prezesi i dyrektorzy kolei.

...
Gość

No, skandal i to wszystko, wyobraźmy sobie inwalidę na wózku kupującego bilet w kasie na dworcu PKP i jadącego tym wózkiem na peron, pierwszy chcąc dostać się na peron drugi. Dojeżdża do windy i stop… na peron drugi nie ma dostępu, winda nieczynna, do drugiej windy znajdującej się poza peronem nie dojedzie.
Skandal.
Brak słów.
Tu powinien i ratusz rozpocząć monity.
O ile wiem naprawy gwarancyjne powinno się realizować w ciągu 2 tygodni, a jeśli nie można to całe urządzenie trzeba wymienić na nowe i tyle w temacie, szanowna PKP!!!

wpDiscuz