Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Studzieniec


slider marszalkoMieszkańcy naszego miasta, zwłaszcza mieszkający po północnej stronie Alei Marszałkowskiej – między innymi na ulicach Studzieniec, Krajewo, Piekiełko mogą mieć powody do zadowolenia. W przeciągu dwóch lat na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej, Studzieniec i abpa Antoniego Nowowiejskiego powstanie sygnalizacja świetlna.

To nowa inwestycja, którą  wprowadzili do budżetu radni miejscy na ostatniej sesji rady miasta. Ma ona kosztować 250 tys. zł. Realizacja tego zadania zaplanowana jest na dwa lata. W tym roku zaplanowano w budżecie kwotę 50 tys. zł, a 200 tys. zł znalazło się w prognozie finansowej na rok 2017, w którym to roku inwestycja będzie zakończona. Taka decyzja rady miasta te efekt rozdysponowywania ponad 10 mln zł tzw. wolnych środków z roku ubiegłego.

Problem z bezpiecznym przejazdem przez to skrzyżowanie przy obecnej organizacji ruchu mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali do  władz miasta bezpośrednio oraz na zebraniach osiedlowych. Ze względu na duże natężenie ruchu na Alei Marszałkowskiej pojazdów pracowników dojeżdżających do LG Electronics, Wipaszu i innych zakładów przejazd przez to skrzyżowanie jest utrudniony. Dodatkowo ukształtowanie terenu sprawia, że pojazdy jadące ulicą abpa Nowowiejskiego od strony ulicy Nowej wyłaniają się zza wzniesienia blisko tego skrzyżowania co utrudnia kierowcom jadącym ulicą Studzieniec podjęcie decyzji o bezpiecznym przejechaniu przez skrzyżowanie.

Przypomnijmy, Aleję Marszałkowską oddano do użytku w roku 2011 a koszt jej budowy sięgnął prawie 14 mln zł. Szkoda, że przy okazji projektowania i budowania tego ciągu komunikacyjnego takie rozwiązanie w tym miejscu nie zostało przewidziane. Kierowcom pozostaje cierpliwie poczekać jeszcze rok na tę potrzebną w tym miejscu inwestycję, która poprawi bezpieczeństwo osób tam się poruszających.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Studzieniec"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kos
Gość

Skoro tam powstaje (nie neguję tego) to tym bardziej powinna powstać na dwóch, trzech skrzyżowaniach w centrum.

Ja
Gość

No w końcu, już tyle wypadków tam było. To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań, mało widocznych.

Wiosna
Gość

No nareszcie ktos pomyslal o bezpieczenstwie kierowcow.brawo za pomysl

wpDiscuz