Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Tymoteusz trzy razy na podium. Płetwal z siedmioma medalami


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

slider2Siedem medali to bilans występów zawodników mławskiego Płetwala na zawodach w ramach dziesiątej edycji elbląskiej wiosny pływackiej. Prawdziwym królem polowania w naszej ekipie okazał się Tymoteusz Łoboda.

W podróż do Elbląga wybrał się zespół złożony z wyjątkowo młodych pływaków (najstarsi z rocznika 2004). Wśród nich nie zabrakło debiutantów. Dla Zuzanny Deręgowskiej, Aleksandra Orkwiszewskiego i Kai Kamińskiej były to premierowe zawody rozegrane poza Mławą.

Wszyscy urodzili się w roku 2008, podobnie jak i Amelia Butryn. W porównaniu z resztą rówieśników, mają już za sobą występy na kilku imprezach. Doświadczenie, które z nich wyniosła, zaowocowało podczas elbląskiej imprezy. Na 50 metrów „klasykiem” finiszował na drugiej pozycji, natomiast na 50 metrów „grzbietem” na trzeciej.

Brązowe medale  wywalczyli Jan Sowiński i Zuzanna Szynkiewicz (odpowiednio na 50 metrów stylem motylkowym i klastycznym). Natomiat prawdziwym liderem zespołu okazał się wspomiany na wstępie Łoboda. Tymoteusz sięgnął po trzy krążki – srebro na 100 metrów stylem dowolnym i dwa razy brąz na 100 metrów klasycznym i zmiennym.

W klasyfikacji medalowej Płetwal został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji. Lepiej poszło w punktacji „drużynowej” – liczba zdobytych punktów wystarczyła na czternaste miejsce.

RS

foto: Płetwal Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz