Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Włamanie do piwnicy, kradzież mienia z jednorodzinnego domu


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

radiowozTrwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży mienia i kradzieży z włamaniem na terenie pow. mławskiego. Do obu zdarzeń doszło w dniu wczorajszym tj. 16.03.2016 r. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczania swojego mienia.

W dniu 16 marca br., nieznany sprawca, dokonał kradzieży z niezamkniętego pokoju domu jednorodzinnego laptopa marki Asus, tableta marki Lenovo i telefonów komórkowych marki Nokia i Samsung na szkodę obywateli Ukrainy.

W tym samym dniu nieznany sprawca dokonał włamania do pomieszczenia piwnicznego, skąd zabrał w celu przywłaszczenia rower górski marki Giant oraz wiertarki marki Makita wraz z całym osprzętem na szkodę mieszkańca pow. mławskiego.

Policja ostrzega – sprawcy włamań wybierają miejsca rzadziej odwiedzane przez właścicieli czyli piwnice, pomieszczenia gospodarcze, tereny budowy. Interesują ich elektronarzędzia oraz inne, łatwe do zbycia sprzęty a także elementy metalowe. Zanim dojdzie do włamania, sprawcy sprawdzają teren i obyczaje właścicieli. Warto zatem zwrócić uwagę na obce, podejrzanie zachowujące się osoby i powiadomić policję. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na złodzieja ale ostrożność i czujność to zachowania odstraszające potencjalnych sprawców kradzieży. Należy także odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Stara, zużyta kłódka, skobel lub wysłużony zamek to elementy zachęcające przestępcę.

źródło : KPP Mława, sierż. szt. Aneta Prusik

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz