Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Udany finisz Kamińskiego, Tomczykowski utrzymał przewagę


Dobiegła końca siódma edycja Grand Prix o puchar dyrektora MOSiR-u w tenisie stołowym. Główne trofeum w kategorii open zdobył Marek Kamiński z Sochocina. Natomiast wśród młodzieży z triumfu cieszył się Jakub Tomczykowski.

Regulamin imprezy sprawił, że przed ostatnim zawodami zawodnikom z najstarszej grupy odjęto punkty zdobyte w najgorszym występie podczas cyklu. Skorzystał na tym Kamiński, który zaczął zmagania dopiero od drugiego turnieju. W pierwszym pauzował, do walki włączył się później od pozostałych.

W ten sposób przewaga Marcina Łączyńskiego nad najgroźniejszym konkurentem zmalała do zaledwie dziesięciu punktów (przed odjęciem było to 65). Działdowianin próbował ją zachować, ale losy zmagań potoczyły się w taki sposób, że o mistrzostwie rozstrzygnął pojedynek dwóch najlepszych tenisistów. Górą z niego wyszedł Kamiński, dzięki temu mógł świętować wygraną w cyklu Grand Prix. Łączyński był drugi, trzecie miejsce przypadło najlepszemu graczowi z powiatu mławskiego, Pawłowi Szmilowi.

W kategorii do lat 16 Jakub Tomczykowski utrzymał dziesięciopunktową przewagę nad Filipem Chmielewskim. Udało się to mimo tego, że w ostatnich zawodach górą był przeciwnik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Dawid Napiórkowski.

Warto dodać, że podczas uroczystości podsumowania Grand Prix nagrodzono najstarszego zawodnika. Specjalną statuetkę odebrał Franciszek Dąbkowski z Mławy.

Kategoria do lat 16
Klasyfikacja generalna:

1. Jakub Tomczykowski 620 pkt.,

2. Filip Chmielewski 610,

3. Dawid Napiórkowski 360,

4. Kacper Zaborowski 340,

5. Adrian Pisarski 210,

6. Cezary Socha 205

Kategoria open
Klasyfikacja generalna:

1. Marek Kamiński 540,

2. Marcin Łączyński 530,

3. Paweł Szmil 345,

4. Cezary Augustynowicz 340,

5. Mirosław Krajewski 326,

6. Waldemar Sosnowski 290,

7. Kamil Jurkiewicz 280,

8. Mirosław Wronowski 265

Najstarszy zawodnik: Franciszek Dąbkowski (Mława)

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz