Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Klezmafour zagrał dla naszych pań


sliderMiejski Dom Kultury tym razem zaprosił mieszkańców Mławy na koncert zespołu „Klezmafour”, gwarantując wszystkim przedstawicielkom płci pięknej darmowy wstęp z racji ich święta. Spora grupa mieszkańców naszego miasta, nie tylko kobiet z tego zaproszenia skorzystała.

KSP Mława nabór

9 marca br. Filharmonia Narodowa przeniosła nas w świat muzyki zespołu Klezmafour, który, czerpiąc natchnienie z tradycyjnej muzyki żydowskiej, gra własne jak i aranżowane przez siebie kompozycje folkowe. Oprócz instrumentów charakterystycznych dla klezmerskiego muzykowania, takich jak skrzypce, klarnet i akordeon, usłyszymy także kontrabas i perkusję.

Nazwa zespołu oznacza, że zespół gra utwory nawiązujące do muzyki z czterech stron świata. Klezmafour czerpie z muzyki rosyjskiej, bułgarskiej, bałkańskiej, żydowskiej a także polskiej.
Klezmerami nazywano wędrownych, żydowskich muzyków w XVIII w, którzy wywodzili się z dolnych warstw drabiny społecznej.

Zespół wystąpił w składzie:
Skrzypce – Andrzej Czapliński
Klarnet – Wojciech Czapliński
Akordeon – Rafał Grząka
Kontrabas – Gabriel Tomczuk
Perkusja – Kami Siciak

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz