Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Siódme – „nie kradnij”


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

slider2Trwają czynności mławskiej policji w sprawie dwóch włamań w miejscowości Modła. Do obu zdarzeń doszło w ciągu minionego tygodnia.

W nocy z 3 na 4 marca br., nieznany sprawca, po podważeniu drzwi garażowych, dostał się do pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradł rower marki Kross, kosiarkę spalinową oraz radia samochodowe na szkodę mieszkańca Mławy.

Pomiędzy 1 a 4 marca br., nieznani sprawcy po podważeniu okna w nowo budowanym domu jednorodzinnym, dostali się do wnętrza budynku. Wynieśli aparat fotograficzny oraz pilarkę do drewna na szkodę dwóch mieszkańców pow. mławskiego.

Policja ostrzega – sprawcy włamań wybierają miejsca rzadziej odwiedzane przez właścicieli czyli piwnice, pomieszczenia gospodarcze, tereny budowy. Interesują ich elektronarzędzia oraz inne, łatwe do zbycia sprzęty a także elementy metalowe. Zanim dojdzie do włamania, sprawcy sprawdzają teren i obyczaje właścicieli. Warto zatem zwrócić uwagę na obce, podejrzanie zachowujące się osoby i powiadomić policję. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na złodzieja ale ostrożność i czujność to zachowania odstraszające potencjalnych sprawców kradzieży. Należy także odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Stara, zużyta kłódka, skobel lub wysłużony zamek to elementy zachęcające przestępcę – przestrzega rzecznik prasowy KPP w Mławie Anna Pawłowska.

oprac. JK

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz