Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Na Dzień Kobiet niebieskie serduszka od mazowieckiej drogówki


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

serducha 0058 marca mławscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wręczać będą paniom niebieskie, pachnące kwiatami serduszka kampanii „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Wszystko to w ramach „Dnia kobiet z mazowiecką drogówką”.

Policjanci rozmawiać będą z paniami, zarówno tymi za kierownicą jak i pasażerkami pojazdów, na temat bezpieczeństwa na drodze. Policjanci liczą, że panie będą dawały dobry przykład jako uczestniczki ruchu drogowego oraz upominały bliskich przed brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych analiz, panie są znacznie bardziej ostrożne za kierownicą niż panowie. Rzadziej dopuszczają się wykroczeń drogowych a groźne wypadki są częściej powodowane przez panów.
Dlatego już 10 marca policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania „ Prawdziwy mężczyzna za kółkiem”, zwracając szczególną uwagę na zachowanie panów za kierownicą. Podczas kontroli rozmawiać będą o problemie agresji drogowej i upominać przed konsekwencjami brawurowej, nieostrożnej jazdy. Przypomną także, że kierując autem należy pamiętać o odpowiednim zachowaniu i oszczędzić pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego wulgaryzmów, obraźliwych gestów i trąbienia.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz