Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Na Dzień Kobiet niebieskie serduszka od mazowieckiej drogówki


serducha 0058 marca mławscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wręczać będą paniom niebieskie, pachnące kwiatami serduszka kampanii „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Wszystko to w ramach „Dnia kobiet z mazowiecką drogówką”.

Policjanci rozmawiać będą z paniami, zarówno tymi za kierownicą jak i pasażerkami pojazdów, na temat bezpieczeństwa na drodze. Policjanci liczą, że panie będą dawały dobry przykład jako uczestniczki ruchu drogowego oraz upominały bliskich przed brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych analiz, panie są znacznie bardziej ostrożne za kierownicą niż panowie. Rzadziej dopuszczają się wykroczeń drogowych a groźne wypadki są częściej powodowane przez panów.
Dlatego już 10 marca policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania „ Prawdziwy mężczyzna za kółkiem”, zwracając szczególną uwagę na zachowanie panów za kierownicą. Podczas kontroli rozmawiać będą o problemie agresji drogowej i upominać przed konsekwencjami brawurowej, nieostrożnej jazdy. Przypomną także, że kierując autem należy pamiętać o odpowiednim zachowaniu i oszczędzić pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego wulgaryzmów, obraźliwych gestów i trąbienia.

Źródło: KPP Mława

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz