Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Czas na mistrzostwa. Olsztyn czeka na czternastolatków


W nadchodzący weekend na basenie w Olsztynie zostaną rozegrane zimowe mistrzostwa Polski czternastolatków. Na starcie nie zabraknie reprezentantów mławskiego Płetwala. W stolicy Warmii i Mazur o medale powalczą Anna Powązka i Jakub Szczepański.

Czy uda im się stanąć na podium, przekonamy się w trakcie trzydniowej imprezy. Ogromne emocje zaczną się w piątek, zakończenie zaplanowano na niedzielę 6 marca. Mławianie mają w planach występy aż w dziewięciu konkurencjach. Jakub będzie się ścigał m.in. na 50 metrów stylem klasycznym, natomiast jego klubowa koleżanka powalczy m.in. na 100 metrów stylem motylkowym.

W Olszynie nie zjawią się prosto z marszu. Za nimi występ na dwóch imprezach o szczeblu wojewódzkim. Wszystko zaczęło się w Warszawie, gdzie rozegrano zawody z cyklu Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. Powązka była blisko miejsca na podium, ostatecznie zajęła czwartą pozycję na 200 metrów stylem grzbietowym. Blisko medalu były także Maja Bużycka i Urszula Szymańska (dwa razy czwarta). Ostatecznie o medal postarała się Andżelika Łyczek. Na 50 metrów stylem grzbietowym wywalczyła złoto z czasem 30.48.

Dorobek naszych pływaków był znacznie okazalszy w przypadku zawodów w ramach płockiej ligi pływackiej. Podczas zmagań rozegranych w sobotę 27 lutego reprezentanci Płetwala wywalczyli osiem krążków. Złoto zdobyli Jakub Szczepański, Andżelika Łyczek i Urszula Szymańska, srebro Łyczek, natomiast brąz zawisł na szyi Pauliny Butryn, Anny Powązki oraz Mai Bużyckiej.

Nie można także pominąć dobrego występu sztafety 4×50 stylem dowolnym. Nasz zespół w składzie Szymańska, Łyczek, Powązka i Butryn został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz