Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława w legendzie i wierszach naszych poetów


slider„Mława uwodzi …” to wybór legend i wierszy poświęconych Mławie zebranych przez pasjonatkę historii regionu – Dorotę Klimek. Książka ilustrowana jest obrazami Zdzisława Kruszyńskiego, a wydano ją staraniem Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej.

KSP Mława nabór

27 lutego 2016r. w Państwowej Szkoły Muzycznej promocja książki „Mława uwodzi …” stała się okazją do spotkania miłośników naszego miasta. Dorota Klimek opowiedziała o powstawaniu książki i podziękowała wszystkim, którzy się do tego przyczynili, w szczególny sposób podkreślając rolę Zdzisława Kruszyńskiego.

– Pomysł stworzenia takiego tomiku poezji zrodził się z potrzeby pomocy uczniom w przygotowywaniu programów artystycznych o tematyce historyczno-regionalnej, oraz ukazaniu jak wielu lokalnych twórców porusza tematykę mławską w swojej poezji – opowiadała Dorota Klimek.

Promocję książki uświetnił koncert wokalno- instrumentalny w wykonaniu pedagogów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej, w którym wystąpili:
Michał Gogolewski- śpiew,
Robert Gorgoń- fortepian,
Anna Gwarda- fortepian,
Renata Rudnicka-skrzypce,
Iwona Siwiec- śpiew, skrzypce,
Marlena Truszczyńska- skrzypce,
Łukasz Truszczyński- fortepian.

Książkę „Mława uwodzi …” będzie można nabyć w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, w godzinach pracy placówki.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz