Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Morsy nie zawiodły. Rekord pobity po raz piąty


sliderW sobotę 20 lutego 2016 na Zalewie Ruda po raz kolejny bito rekord w jednoczesnym wejściu do zimnej wody. Na V Zlot Foczek i Morsów wszystkich pasjonatów morsowania zaprosili Wójt Gminy Iłowo i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie.

KSP Mława nabór

Jak się okazuje zainteresowanie zimowymi kąpielami jest coraz większe. Podczas pierwszej próby bicia rekordu w 2012 r. do wody weszło 38 osób, a rok temu – 104, w tym roku 109 osób. Najmłodszym uczestnikiem V bicia rekordu był 9-latek , a najstarszym 64-latek. Do wody wchodzili ludzie z Mławy i okolic ale także m.in. z Działdowa i Ciechanowa. W sobotę nad zalew Ruda przybyli nie tylko zwolennicy zimowych kąpieli, jest również liczna publiczność: rodzice, dziadkowie, młodzież i dzieci. Dla wszystkich przybyłych na imprezę przewidziano gorący poczęstunek, był grill i ognisko z kiełbaskami, gorąca grochówka. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. barwny pokaz sztucznych ogni. Było wiele śmiechu i zabawy. Pomysłodawcą Zlotów Foczek i Morsów jest Piotr Olszewski , który ,,morsuje” od ponad 20 lat no i oczywiście najliczniejszą grupą morsów była jego grupa Opoka.

RK

« 1 z 3 »

 

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Morsy nie zawiodły. Rekord pobity po raz piąty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
lodołamacz
Gość

gratuluję fajnej zabawy 🙂

Ktoś
Gość

Zapraszam do polubienia, udostępniania i komentowania strony „STOP Dla Prywatyzacji Oczyszczalni Ścieków w Mławie” Nie pozwólmy, by ta część strategiczna spółki poszła w prywatne ręce i na konta firm zagranicznych

...
Gość
Ta impreza była organizowana przez Opokę i pod patronatem Gminy IŁOWO, jak widać z artykułu. Kowalewski nigdy nie współpracował z Panem Piotrem. Jako burmistrz Mławy nigdy nie podał Panu Piotrowi pomocnej dłoni w organizowaniu tego typu imprez. Teraz Pan Piotr promuje Iłowo, a nie Mławę i bardzo słusznie. Nie ma co dmuchać pod wiatr. INC chyba żartujesz z 10 tysiącami, przecież to minimum zamknęłoby się w granicach 50 tys.zł. Mław3a musiałaby wynająć firmę zewnętrzną lub przynajmniej jakąś jedną osobę do zorganizowania takiej imprezy tak jak do organizacji Dni Mławy. Tak samo zresztą jak nie umie sama przeprowadzić modernizacji oczyszczalni tylko… Czytaj więcej »
INC
Gość

Mario- masz rację. Gdyby UM był organizatorem tej imprezy, to koszty jakie miasto by poniosło, oscylowałyby w graniach 10 tysięcy złotych. Do tego w trakcie trwania imprezy, godzina upłynęłaby na przypinaniu sobie do piersi blaszek i innych odznaczeń, naszej władzy.

wpDiscuz