Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Program „Rodzina 500 plus” od 1 kwietnia w mławskim MOPS


500-2Przyjmowanie wniosków nawet do godz. 20.00, ponad 3000 dzieci i budżet w wysokości 14 mln złotych – tak zaplanowane są przygotowania do uruchomienia programu „Rodzina 500 plus” w Mławie.

Słoneczne ogrody Mława

Przyjmowaniem wniosków i wypłatą świadczeń zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 – Podczas spotkania u burmistrza Sławomira Kowalewskiego zapadła decyzja, że realizacją programu „Rodzina 500 plus” w Mławie zajmie się MOPS. Szacujemy, że w roku 2016 w ramach programu wypłacimy świadczenia w wysokości ok. 14 mln zł. Według naszych danych w rodzinach, które spełnią kryterium dochodowe uprawniające do wsparcia na pierwsze dziecko jest 1720 dzieci. Liczbę dzieci w pozostałych rodzinach szacujemy na około 1400. Zmienimy organizację pracy w MOPS, wnioski będzie można składać do godz. 20.00. W początkowym okresie planujemy zatrudnić na czas określony jednego lub dwóch pracowników – informuje Dorota Kaczorek Magdalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Program „Rodzina 500 plus” od 1 kwietnia br. będą realizować samorządy miejskie i gminne. Zakłada on przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez dodatkowych warunków. Rodziny spełniające kryterium dochodowe otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+” wypłacane jest tylko w przypadku złożeniu wniosku. Zaświadczenia o dochodach trzeba będzie składać jedynie w przypadku ubiegania się o świadczenie na pierwsze dziecko, a następnie co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia ustalonego progu dochodowego.

Gdy rodzina będzie ubiegać się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dołączania zaświadczenia o dochodach.

Wnioski będzie można składać osobiście, bądź też przez internet. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacane w sposób wybrany przez rodziców – przede wszystkim przelewem na konto lub przekazem pocztowym.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

1500
gosc

skąd Wy ludzie macie te dane ? 30-40% patologii… smiechu warte… no a rodzinom to tylko na książki czy prywatne przedszkole brakuje… a dzieciom butów kupić nie trzeba… co do gara włożyć też nie… nawet ci co ledwo ale wiazali koniec z koncem pozwoli odsapnac i w jaki kolwiek sposob zaplanowac sobie kolejny miesiac. Ale właśnie takie a nie inne zdanie mają ci którym to jest nie potrzebne, albo po prostu się nie zalapia… Tak! to jest zawiść! a co do podatkow nie… do tej pory vatt stal w miejscu… nic nie drozalo… ludzie klapki na oczach maja… jak nie… Czytaj więcej »

aka

Nie rozumiem, państwo pierwszy raz w życiu coś mi da tak jak wielu innym, a z komentarzy wychodzi na to że program 500+ to tylko patologia, alkoholizm itp.Zawistnych ludzi nie brakuje.

Czytelnik

To nie jest zawiść. 500zł miesięcznie to dla budżetu Państwa w skali całego kraju jest niewyobrażalnie dużo i nie wiadomo czym się skończy dla naszego kraju takie rozdawnictwo. Ma to swoje i dobre strony i złe również. Dla tych co dostaną te pieniądze to też w sumie jest spora kwota, która w znacznym stopniu zasili domowy budżet. Dla bogatych to w sumie zupełnie zbędne pieniądze, bez których mogliby się z powodzeniem obyć. Dla patologii, przy dużej ilości dzieci to super sprawa, duży zastrzyk na alkohol, a nie na poprawę bytu. Ludzi, którzy przeznaczą te pieniądze na poprawę swoich warunków mieszkaniowych,… Czytaj więcej »

Aka

Ciekawe jest to że jak bogaty człowiek jak wali wóde dzień w dzień i dostanie 500 to jest w porządku, a jak jesteś biedny to to już ci się nie należy.Chyba lepiej że ludzie dostaną jakąś pomoc od państwa niż by nie dostali, a te pieniądze przejedli czy rozdali na jakieś fundusze kościelne czy innych ,,tadeuszów”.

młoda

To właśnie dzięki 500+ najbiedniejsi dostaną po d… Życie stanie się droższe, podatek od marketów podniesie ceny jedzenia i innych towarów, zdrożeje paliwo, transport, wzrosną podatki… Kwestia czasu.

betowen

Przypuszczam, że w rodzinach patologicznych będą marnowane te pieniądze. Istnieje około 30-40% rodzin, które będą wydawać tę pomoc niezgodnie z podstawowym przeznaczeniem tj. na zakup odzieży, żywności, opłacenia przedszkola, żłobka, kursu językowego. Dlatego powinna istnieć forma pomocy rzeczowej a nie pieniężnej. Przecież można by finansować bezpośrednio pobyt dziecka także w prywatnym przedszkolu, prywatnej szkole, zakup podręczników itd. Możliwości jest dużo. Ale PiS postawił na dziecioróbstwo wśród rodzin patologicznych i ubogich. Wedle rządzących dzieci urodzone w tych rodzinach będą przyszłością Polski, a na pewno przyszłością PiS-u.

antypis

Program w dużym stopniu sprzyjający szerzeniu patologii i nieróbstwu. Nie popieram.

Xxx

Ciemnota nie zna granic! W każdym normalnym kraju jest socjal nie ma w tym nic złego! Kto komu siedzi w kieszeni, kto na co wyda i ile będzie miał dzieci? Ręce opadają!

młoda

Dokładnie, ciemnota… Polski nie stać na socjal w takiej formie, a chce dać. Państwo będzie brać z kieszeni swoich obywateli. Z roku na rok będzie gorzej. Ręce opadają. Błędne koło………..

Czytelnik

Młoda, ucz się i nabieraj doświadczenia, a nie mądrzysz się jakimiś schematami POpaprańców, którym nie udało się utrzymać przy korycie na III kadencję.

...

To rozwiązanie z 500+ nie jest dobre, ale dla wielu uczciwych ludzi, co nie „s***ą” za granicę(marchewki słowa) , bo wiedzą, że nie potrafiliby się zaaklimatyzować w obcym środowisku, wśród obcych ludzi nie znając języka, to jest dobre rozwiązanie i nie ubolewaj marchewko, bo nie masz nad czym. Będziesz ubolewać jak Ci mleko wykipi i się przypali na kuchence.
Każdy kij ma dwa końce…

...

Socjal w państwach zachodnich jest wyższy niż w Polsce, ale ludzie nie dla socjalu uciekają z naszego kraju. Uciekają, żeby lepiej i godnie żyć bez stresu, bez martwienia się o jutro. Rodziny patologiczne cieszą się, bo u nich na ogół kilkoro dzieci, a na wódkę nie ma kasy, teraz będą mieli forsę na lufkę, a dzieci i tak będą w tych rodzinach chodziły głodne i bose, i tak. Cieszą się również ludzie, którzy mało zarabiają i ledwie wiążą koniec z końcem i nie obrażajcie tych ludzi twierdząc, że nie myślą perspektywicznie, a nawet nie myślą w ogóle. Margo jak można… Czytaj więcej »

aka

Ubolewają jedynie ci którzy nie dostaną.

margo

Ubolewają także Ci, którzy myślą perspektywicznie albo po prostu – myślą.

marchewka

Ustawa, która na nieszczęście naszego kraju przeszła, nad czym ubolewam. Mądrzejsi i wykształceni s****ą za granicę. Pieniążki to nie manna z nieba.