Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Jest wniosek o przywrócenie przystanków pociągów pospiesznych w Mławie


DSC_0038Sprawę zmniejszenia liczby pociągów zatrzymujących się na dworcu kolejowym Mława, mieszkańcy głośno sygnalizowali już podczas otwarcia nowego budynku dworca w październiku 2015 r., a więc na prawie dwa miesiące przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP.

Słoneczne ogrody Mława

W listopadzie ubiegłego roku Codziennik mławski pisał o obawach mieszkańców związanych z planowanymi, niekorzystnymi dla Mławy, zmianami w rozkładzie.

Według informacji rzecznika prasowego Urzędu Miasta Mława,  Magdaleny Grzywacz, pociągi pośpieszne do Olsztyna, Gdyni i Warszawy od 12 czerwca 2016 r. znów będą zatrzymywały się w Mławie.

– W listopadzie 2015 r., burmistrz Sławomir Kowalewski wystosował pisma do władz kilku spółek PKP oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zaniepokojony tym, że nowy rozkład jazdy nie przewiduje postojów w Mławie pociągów pośpiesznych, które wcześniej zatrzymywały się na stacji „Mława”. Prosił o korektę rozkładu jazdy. O poparcie swych starań burmistrz poprosił Panią Poseł na Sejm RP Annę Cicholską, Starostę Mławskiego oraz rady, Miasta Mława i Powiatu Mławskiego.
12 lutego br. burmistrz Sławomir Kowalewski otrzymał odpowiedź sygnowaną przez Piotra Stommę, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. W piśmie czytamy:
„… Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wystąpiło do PKP Intercity S.A. o analizę możliwości wprowadzenia zatrzymań czterech pociągów na ww. stacji [Mława – red.], zgodnie z wnioskiem przedstawionym w Pana wystąpieniu. W wyniku uzgodnień z przewoźnikiem ustalono, iż w ramach prac nad korektą rozkładu jazdy 2015/2016, która wejdzie w życie 12 czerwca 2016 r., PKP Intercity S.A. złoży wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wprowadzenie dodatkowych postojów w Mławie dla pociągów:
– nr 1521, relacji Warszaw Zachodnia – Olsztyn Główny,
– nr 5120, relacji Olsztyn Główny – Warszawa Zachodnia,
– nr 15101, relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna,
– nr 51100, relacji Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia.
Liczę, że przedstawione rozwiązanie przyczyni się do poprawy dostępności transportowej Mławy i powiatu mławskiego oraz umożliwi lepsze zaspokojenie potrzeb przewozowych społeczności lokalnej. Pragnę zaznaczyć, że zapewnienie oferty przewozowej na odpowiednim poziomie jest sprawą o wysokim priorytecie dla Ministra Infrastruktury i Budownictwa jako organizatora międzywojewódzkich i międzynarodowych kolejnych przewozów pasażerskich.”– informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława, Magdalena Grzywacz.

Źródło: UM Mława oprac. JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
Obiektywnie

Widać, że zatrudnionych w ratuszu bardzo boli jak o nich piszą i dociekają ilu ich tam grzeje miejsca.
Prawda w oczy kole, szanowni Państwo… z ratusza.
Ktoś z Waszej ekipy minusuje każdy wpis dotyczący Waszej „ciężkiej” pracy.

huzar

Chodzą słuchy, że ma być powołana komisja do policzenia ilości urzędników w ratuszu. Codziennie wychodzi inaczej, czytaj coraz więcej. Bodajże do komisji został powołany KorWin, ten z Brukseli. On liczyć potrafi.

kapiszon

Przecież ma być o pociągach w Mławie, a właściwie o postojach pociągów w Mławie. To dzięki Pani Posłańce z PiS. Myślę, że najwyższy czas aby zatrudnić (jako prawą rękę burmistrza) kogoś z PiS. Pewnie kilka projektów na dofinansowanie inwestycji by przepchnął. No i oczywiście przez te dwa lata do wyborów wdrożyłby się na Burmistrza.

Czytelnik

Pasztety (oba) tak gmatwacie, że trudno Was zrozumieć. Napiszcie lepiej maila do redakcji, niech wyjaśnią sprawę na łamach tego portalu. 🙂

Pasztet 2

Dla MS ten budynek bedzie szatnią a dla Mlawy fitness klubem. Ale z szatni fitness sie nie zrobi:) idąc dalej w projekcie znajdziemy zapis o konieczności rywalizacji pomiedzy klubami i szkołami na poziomie krajowym. Dlatego powstała klasa sportowa o dziwnym profilu skoku o tyczce choć jak pisano nikt jej wczesniej w Mławie nie widział. Zachęcam portal do zainteresowania się tą sprawą przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Szatnia powinna byc szatnią a fitness fitnessem

Pasztet

Na stronie konkurencyjnego portalu pojawiła się informacja o budowie Fitness Klubu w MOSiR o czym poinformował Dyrektor. Otorz z otrzymanych informacji wynika, ze nie jest to zaden klub tylko szatnia(informacja dostępna na str UM w przetargu). W czym więc problem? W korytarzach UM mówi sié o pozyskaniu srodkow na remont stadionu. Wchodząc na stronę Min. Sportu mozna znaleźć program wsparcia takiej inwestycji. Wniosek jest oceniany zero jedynkowo ale szatnie oddzielnie jako obiekt fakultatywny czyli nieobowiązkowy i przyznaje są za niego najwiecej punktów. Dzięki temu projekt znajdzie się na pierwszym miejscu w kolejce po kasę.

Marek

Ilu urzędników pracuje w Urzędzie Miasta Mlawy?

Czytelnik

Marek robisz się nudny… Nie masz szans na odpowiedź, choćbyś nie wiadomo ile razy to pisał, tym bardziej, że wiele osób jest również ciekawych tego ileż osób zatrudnia obecnie nasz burmistrz. Na początku jego kadencji było zatrudnionych 60 osób. Straż miejska składała się bodajże z 4 osób łącznie z szefem, obecnie w SM jest chyba już 12 osób, może w UM jest taki sam przyrost pracowników…