Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Złoto Obłąkowskiego, srebro Pietrzak. Mistrzostwa Polski na hali


obłąkowskiWyjątkowy udany występ na halowych mistrzostwa Polski w Spale zanotowali lekkoatleci mławskiego Zawkrza. W kategorii junior i junior młodszy wywalczyli dwa medale. Na podium stanęli Przemysław Obłąkowski i Olga Pietrzak.

KSP Mława nabór

Biegaczka miała dwie medalowe szanse, wszystko zaczęło się od rywalizacji na 60 metrów. Eliminacje zakończył na piątym miejscu, co oczywiście pozwoliło się jej cieszyć z awansu do finału A. W nim osiągnęła czas 7.81, co pozwoliło się podopiecznej Waldemara Łaszczycha, cieszyć z szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej. Złoto zdobyła Ewa Swoboda z wynikiem 7.24 – ta sama zawodniczka tuż przed krajowym czempionatem pobiła rekord świata juniorek podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu (7.07)

Brak sukcesu na krótkim dystansie mławianka powetowała sobie w rywalizacji na 200 metrów. Wygrała bieg eliminacyjny, a w finałowej rywalizacji sięgnęła po srebrny krążek. Przy okazji pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 25.29. Złoto z rezultatem 24.94 wywalczyła Justyna Guzik z Cieszyna.

Nie zawiódł także Obłąkowski, który zdominował przebieg konkursu trójskoku w kategorii junior młodszy. Już w pierwszej próbie pobił „życiówkę, uzyskując odległość 13.99. Nikt nie zdołał się zbliżyć do mławianina – drugi w generalnym zestawieniu Przemysław Łyskawy z Łomży okazał się gorszy aż trzydzieści dwa centymetry. Na siódmym miejscu ukończył rywalizację Dominik Breński (najmłodszy w całej stawce), w najlepszym skoku uzyskując 12.77.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz