Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zawkrze blisko punktów. Sety przegrane w końcówkach


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Po miesiącu przerwy siatkarze mławskiego Zawkrza wrócili na własny parkiet. Przeciwko Powsinkowi Wilanów rozegrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Niestety nie przełożyło się to na zdobycz punktową, rywale wygrali 3:1.

Pierwszy set zapowiadał łatwy sukces gości z Warszawy, zaczęli spotkanie od prowadzenia 13:1. Zryw gospodarzy pozwolił im odrobić część strat, jednak dystans do odrobienia był zbyt duży. W efekcie partia padła łupem reprezentantów Powsinka.

Na szczęście porażka 16:25 nie załamała zawkrzan. Po zmianie stron zabrali się do solidnej pracy. Swoje w polu zagrywki zrobił Damian Łuniewski. Posłał cztery asy serwisowe, piątego dorzucił Tomasz Szwęch. To ustawiło przebieg seta, wygranego ostatecznie przez Zawkrze 25:18.

Wysokie zwycięstwo pozwoliło siatkarzom z Mławy uwierzyć na dobre w swoje możliwości. W trzeciej partii po ataku Mateusza Trzciałkowskiego mieli w górze nawet setbola (24:23). Nie zdołali go jednak wykorzystać, co się zemściło w kolejnych akcjach. Inicjatywa przeszła na stronę przeciwników, którzy ostatecznie wygrali 29:27.

Sukcesem przybyszów ze stolicy zakończył się także czwarty, jak się okazało później, ostatni set. Mławianie walczyli, doprowadzili nawet do stanu 23:23. Niestety ostatnie słowo należało do reprezentantów Powsinka. Dwie kolejne akcje zakończyły się po ich myśli.

W sobotę 20 lutego Zawkrze zmierzy się na własnym boisku z SPS 4CV Garwolin. Początek godz. 16.

KS Zawkrze Mława – Powsinek Wilanów 1:3 (-16, 18, -27, -23)
Zawkrze: Szwęch, Kłosowski, Rybka, Łuniewski, Trzciałkowski, Sadowski i Grądzki (libero) oraz Bober

Bez tytułu

Następna kolejka (20 lutego): Zawkrze – Garwolin.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500