Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Interwencje straży pożarnej w okresie 9. 02 – 13. 02. 2016. Ciało mężczyzny w rzece.


straz209. 02. 2016 roku o godzinie 07.35 w miejscowości Lipowiec Kościelny doszło do pożaru wieńca na grobie na cmentarzu parafialnym Wieniec zapalił się prawdopodobnie od palących się zniczy. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na podaniu prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru pękła płyta granitowa pomnika. Straty oszacowano na około 1 tys. zł. Akcja trwała 44 minuty.

Słoneczne ogrody Mława

10. 02. 2016 roku o godzinie 10.13 w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Volvo, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo, następnie znalazł się poza jezdnią (przewoził sadzę techniczną). Osób poszkodowanych nie było.  Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległ przód i bok samochodu. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 30 minut.

10.02.2016 roku o godzinie 13.38 w Mławie przy ul. Gdyńskiej doszło do zdarzenia z udziałem  dwóch samochodów osobowych marki Seat Altea i Mercedes 190D.  W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej jeden z pojazdów znajdował się w rowie a drugi na środku jezdni. W  wyniku zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych, w tym 1 dziecko (2,5 roku). Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami pod opieką personelu pogotowia ratunkowego. Następnie zostały przewiezione do pobliskich szpitali. Droga była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Działania zastępów z JRG PSP Mława  i OSP Turza Mała polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych i usunięciu samochodów przez pomoc drogową uprzątnięto pozostałości powypadkowe. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody i boki samochodów osobowych. Straty oszacowano na 25 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 37 minut.

10. 02. 2016 roku o godzinie  21.15 w miejscowości Pepłowo gmina Wieczfnia Kościelna na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego – cysterny marki Scania. Pojazd przewrócił się na prawy bok i znajdował się poza pasem jezdni, nie stwarzał zagrożenia dla ruchu drogowego. Osób poszkodowanych nie było. Samochód przewoził 24 tony glukozy spożywczej – nie stwierdzono żadnych wycieków z ciągnika siodłowego i cysterny. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia uszkodzony został prawy bok cysterny. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała             1 godzinę 7 minut.

11. 02. 2016 roku 16.56 w miejscowości Windyki gmina Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy proszku gaśniczego. Po ugaszeniu wybrano sadze poprzez otwór rewizyjny umieszczony na parterze budynku. W wyniku pożaru na kominie wystąpiły drobne zarysowania, jednak nie uszkadzając jego konstrukcji. Straty spowodowane pożarem oszacowano na około 0,5 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 18 minut.

W dniach 11 i 12. 02. 2016 roku zastępy z JRG PSP Mława i OSP Radzanów prowadziły akcję poszukiwawczą na rzece Wkra. Poszukiwano zaginionego około 40 – letniego mężczyzny. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na przeszukaniu odnogi rzeki Wkry przy pomocy pontonu oraz bosaka. W dniu 12 lutego zastęp z JRG PSP Mława wydobył zabezpieczane przez funkcjonariuszy policji ciało mężczyzny. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja i Prokuratura.

13. 02. 2016 roku o godzinie  21.38 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa i Fiat Panda. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby te znajdowały się w karetkach pogotowia, a następnie zostały zabrane do szpitala. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych usunięto pozostałości powypadkowe. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody samochodów. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny.

Źródło: sporządził: mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500