Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Interwencje straży pożarnej w okresie 9. 02 – 13. 02. 2016. Ciało mężczyzny w rzece.


straz209. 02. 2016 roku o godzinie 07.35 w miejscowości Lipowiec Kościelny doszło do pożaru wieńca na grobie na cmentarzu parafialnym Wieniec zapalił się prawdopodobnie od palących się zniczy. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na podaniu prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru pękła płyta granitowa pomnika. Straty oszacowano na około 1 tys. zł. Akcja trwała 44 minuty.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

10. 02. 2016 roku o godzinie 10.13 w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Volvo, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo, następnie znalazł się poza jezdnią (przewoził sadzę techniczną). Osób poszkodowanych nie było.  Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległ przód i bok samochodu. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 30 minut.

10.02.2016 roku o godzinie 13.38 w Mławie przy ul. Gdyńskiej doszło do zdarzenia z udziałem  dwóch samochodów osobowych marki Seat Altea i Mercedes 190D.  W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej jeden z pojazdów znajdował się w rowie a drugi na środku jezdni. W  wyniku zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych, w tym 1 dziecko (2,5 roku). Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami pod opieką personelu pogotowia ratunkowego. Następnie zostały przewiezione do pobliskich szpitali. Droga była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Działania zastępów z JRG PSP Mława  i OSP Turza Mała polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych i usunięciu samochodów przez pomoc drogową uprzątnięto pozostałości powypadkowe. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody i boki samochodów osobowych. Straty oszacowano na 25 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 37 minut.

10. 02. 2016 roku o godzinie  21.15 w miejscowości Pepłowo gmina Wieczfnia Kościelna na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego – cysterny marki Scania. Pojazd przewrócił się na prawy bok i znajdował się poza pasem jezdni, nie stwarzał zagrożenia dla ruchu drogowego. Osób poszkodowanych nie było. Samochód przewoził 24 tony glukozy spożywczej – nie stwierdzono żadnych wycieków z ciągnika siodłowego i cysterny. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia uszkodzony został prawy bok cysterny. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała             1 godzinę 7 minut.

11. 02. 2016 roku 16.56 w miejscowości Windyki gmina Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy proszku gaśniczego. Po ugaszeniu wybrano sadze poprzez otwór rewizyjny umieszczony na parterze budynku. W wyniku pożaru na kominie wystąpiły drobne zarysowania, jednak nie uszkadzając jego konstrukcji. Straty spowodowane pożarem oszacowano na około 0,5 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 18 minut.

W dniach 11 i 12. 02. 2016 roku zastępy z JRG PSP Mława i OSP Radzanów prowadziły akcję poszukiwawczą na rzece Wkra. Poszukiwano zaginionego około 40 – letniego mężczyzny. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na przeszukaniu odnogi rzeki Wkry przy pomocy pontonu oraz bosaka. W dniu 12 lutego zastęp z JRG PSP Mława wydobył zabezpieczane przez funkcjonariuszy policji ciało mężczyzny. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja i Prokuratura.

13. 02. 2016 roku o godzinie  21.38 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo na drodze krajowej nr 7 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa i Fiat Panda. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby te znajdowały się w karetkach pogotowia, a następnie zostały zabrane do szpitala. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych usunięto pozostałości powypadkowe. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody samochodów. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny.

Źródło: sporządził: mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500