Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Do końca lutego br. powstanie mapa zagrożeń dla powiatu mławskiego


sliderMapy zagrożeń to nowy projekt polskiej policji. Będzie to program interaktywny dostępny na stronie policji, z umieszczonymi danymi o przestępstwach, wykroczeniach również tych w ruchu drogowym. Ta mapa ma służyć mieszkańcom do oceny stanu bezpieczeństwa gminy i będzie cały czas rozbudowywana i aktualizowana.

Słoneczne ogrody Mława

IV debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa miasta i powiatu w Mławie poświęcona była przede wszystkim powstającej mapie zagrożeń. Przy tej okazji policja zachęcała uczestników debaty do wypełnienia anonimowej ankiety poświęconej problemom bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

Wśród osób obecnych na debacie znaleźli się Naczelnik Wydziału Prewencji KWP Radom mł. insp. Tomasz Cybulski, Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński, burmistrz Sławomir Kowalewski, przedstawiciele wojewody mazowieckiego, wójtowie, radni powiatowi i miejscy, przedstawiciele instytucji, urzędów, stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, Komendant Straży Miejskiej i Gminnej oraz policjanci KPP Mława.

Ocenę stanu bezpieczeństwa w powiecie mławskim przedstawił komendant Komendy Powiatowej Policji mł. Insp. Artur Ryfiński, wyrażając zadowolenie ze spadającej liczby przestępstw w ostatnich latach. Przypomniał również cztery wnioski z III Debaty Społecznej w Mławie, która odbyła się 15 kwietnia 2015 r. uznając je za zrealizowane.

W dyskusji o bezpieczeństwie wnioski i uwagi zgłaszali: radni powiatu – Tomasz Chodubski, Alicja Rychcik i Michał Danielewicz, radny miejski Dariusz Dużmański, nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki, Krzysztof Bruździak i Kamil Przybyszewski.
Ze względu na to, że niektóre wypowiedzi poruszały nawet kilkanaście problemów, organizatorzy poprosili o złożenie ich na piśmie.

Zanotowane w trakcie wnioski dotyczyły:
1/ Ponowna analiza uchwał samorządowych pod kątem wydawania koncesji na sprzedaż alkoholu w odniesieniu do umiejscowienia punktu.
2/ Analiza rozwiązań infrastruktury drogowej w związku z dodaniem do ruchu wiaduktów kolejowych.
3/ Objęcie kontrolą prędkości dróg powiatowych na terenach leśnych, pod kątem ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych oraz analiza oznakowania tych dróg.
4/ Wpływanie na rozwiązanie infrastruktury drogowej przez policję podczas opiniowania projektów budowlanych.
5/ wzmożenie działań na rzecz ochrony środowiska, poprzez zbudowanie stacji monitorującej zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta, oraz udostępnienie danych mieszkańcom.
6/ aktywizacja zarządów osiedla na rzecz bezpieczeństwa, promowanie bezpiecznej architektury.
7/ Rozbudowa monitoringu miejskiego o dodatkowe kamery.

W Mławie to już czwarta edycja debaty prowadzona w ramach ogólnopolskiego Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej.
Tegoroczna debata powiatowa inauguruje serię czterech zaplanowanych debat gminnych, które odbędą się w Wiśniewie, Dzierzgowie, Stupsku i Radzanowie. Pierwsza taka debata o zasięgu gminnym odbyła się 25 listopada 2015 roku w Lipowcu Kościelnym i zakończyła się wypracowaniem wniosków do realizacji. Celem prowadzonych konsultacji jest m.in. zgłoszenie propozycji do Krajowej Mapy Zagrożeń oraz wypracowanie wniosków do realizacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
As

czuwa również pan starosta, który nie raczył debaty zaszczycić swoją osobistą osobą

czytelnik

Będziemy bezpieczni czuwa nad nami Antczak jego zięć i Danielewicz stróżę prawa więcej nie trzeba jest ok.