Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Choinka z Mikołajem w Lipowcu Kościelnym


Własnoręcznie wykonane ozdoby sali, przedstawienie „Baśniowy galimatias”,  upominki od świętego Mikołaja i tańce przy wesołej muzyce – tak bawili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym 30 stycznia br.

Do wspólnego świętowania nauczyciele i uczniowie zaprosili rodziców, dziadków oraz szczególnych gości.

W tym roku występ artystyczny przygotowali uczniowie klas II i III, którzy pod czujnym okiem pani Anny Łopaczewskiej zagrali postacie bajkowe w przedstawieniu „Baśniowy galimatias”. Scenografię stanowiła chatka i pierniki. Spektaklowi towarzyszyły piosenki i tańce w wykonaniu uczniów z tych klas, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dużym atutem całego wydarzenia była wspaniale udekorowana sala. Na suficie była podwieszona siatka, a na niej znakomicie prezentowały się pierniki, gwiazdki i figlarnie kołyszące się ptaszki z papieru. Elementy dekoracji z pomocą, i pod okiem uczących ich nauczycieli przedmiotów wykonywali uczniowie klasy III, V i VI na zajęciach technicznych i plastycznych, a w całości wystroju sali brali udział: pan Rafał Wośko, panie: Joanna Pastuszka, Grażyna Bartoszewska i Anna Łopaczewska.

W tak przystrojonej sali po występach rozpoczęły się tańce i wspaniała zabawa. Dużą energią i chęcią zabawy wykazali się szczególnie ci najmłodsi uczestnicy.

Nie zabrakło też oczekiwanego od samego rozpoczęcia zabawy Mikołaja, który wręczył dzieciom upominki i na koniec swojej wizyty zatańczył z uczestnikami zabawy. Opuścił nas, by móc szykować się do następnej choinki za rok. Uczestnicy choinki rozchodzili się do domów zmęczeni, ale i zarazem radośni, bo od poniedziałku rozpoczynały się upragnione ferie i odpoczynek.

oprac. JK

źródło i foto: SP w Lipowcu Kościelnym

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Choinka z Mikołajem w Lipowcu Kościelnym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
elf
Gość

Brawo! Fajny pomysł na udekorowanie sufitu, rewelacyjne te pierniki! i piękne ptaszki oraz śnieżynki. Widać, że dzieciaki z nauczycielami się napracowali 🙂

wpDiscuz