Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Najlepsi z najlepszych u marszałka województwa mazowieckiego


slider

Od lewej stoją: Żaneta Michurska, Anna Cieślińska, Agata Skuzińska, Magdalena Nowakowska, Anna Tańska, Ewelina Zadora.

KSP Mława nabór

Wśród najlepszych uczniów szkół zawodowych, którzy kwalifikując się do programu stypendialnego otrzymali największą liczbę punktów, znalazły się dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Mławie, Magdalena Nowakowska i Ewelina Zadora.

W dniu 27.01.2016 marszałek Adam Struzik spotkał się z 36 najzdolniejszymi uczniami z terenu całego Mazowsza. Uroczystość odbyła się w Warszawie w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Umowę przyznania stypendium i dyplom otrzymały wśród najzdolniejszych stypendystów z rejonu ciechanowskiego dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Mławie – Magdalena Nowakowska i Ewelina Zadora, obecne wraz z opiekunem Anną Tańską.

420 zł miesięcznie będzie otrzymywać w tym roku każdy z 1120 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – 480 ze szkół zawodowych oraz 640 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. To już ósma edycja programów stypendialnych dla mazowieckiej młodzieży. W tym roku po raz pierwszy była możliwość ubiegania się o stypendia przez uczniów szkół zawodowych. Do tej pory o wsparcie mogła występować jedynie młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. O stypendystach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisaliśmy już w Codzienniku mławskim.

W Zespole Szkół nr 2 w Mławie stypendia w ramach projektu –,,Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” 2015/2016.otrzymały 4 uczennice:
Agata Skuzińska – uczennica klasy IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie w zawodzie kelner (o stypendystce pisaliśmy już wcześniej)

Magdalena Nowakowska – uczennica klasy IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie w zawodzie technik obsługi turystycznej. Magda brała udział w ogólnopolskim konkursie ,,Geo-Planeta” oraz ogólnopolskim konkursie ,,Fraszka” i zajęła I miejsce w etapie szkolnym. Ponadto uczestniczyła w konkursie polonistycznym nt. ,,Dziadów” zajmując grupowo również I miejsce. Umiejętności zawodowe doskonaliła na praktykach zawodowych w Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze.

Ewelina Zadora – uczennica klasy IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie w zawodzie technik obsługi turystycznej. Ewelina brała udział w szkolnym konkursie nt. ,,Dziadów” zdobywając jako grupa I miejsce. Ponadto uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie ,,Fraszka” oraz ogólnopolskim konkursie ,,Geo-Planeta” otrzymując w szkole wyróżnienie. Tajniki pracy zawodowe pogłębiała w trakcie praktyk zawodowych w Hotelu Astor w Jastrzębiej Górze.

Żaneta Michurska – uczennica klasy IV Technikum nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Żaneta jest bardzo obowiązkową i odpowiedzialną uczennicą, podejmuje wiele działań na rzecz klasy. Swoje umiejętności w zawodzie szlifowała w trakcie praktyki zawodowej w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Pod Lipami” w Lidzbarku Welskim.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz