Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Nowe świadczenie rodzicielskie już są wypłacane w ośrodku pomocy społecznej


MOPS (2)Świadczenie w wysokości 1000 zł miesięcznie wypłacane jest przez rok (lub dłużej, w przypadku wieloraczków) od urodzenia dziecka niezależnie od uzyskiwanego dochodu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Świadczenie rodzicielskie to nowa forma wsparcia rządowego kierowana do rodziców, którym nie przysługuje zasiłek macierzyński lub uposażenie macierzyńskie. O świadczenie mogą występować między innymi bezrobotni (niezależnie od rejestracji lub nie w urzędzie pracy), studenci, rolnicy, osoby wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych, a także osoby zatrudnione lub prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.

Świadczenie to będą mogli otrzymywać także rodzice dzieci urodzonych przed 1 stycznia 2016 r., którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego – w takim przypadku, świadczenie rodzicielskie będzie im przysługiwało od 1 stycznia 2016 r. do ukończenia przez dziecko 1 roku życia (odpowiednio dłużej w przypadku wieloraczków).

– W miesiącu styczniu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie wpłynęło około 40 wniosków. W 10 przypadkach wypłacono już przysługujące świadczenie – informuje Anna Boćkowska kierownik działu MOPS Mława.

Druk wniosku o świadczenie rodzicielskie można pobrać w MOPS Mława, tutaj też należy złożyć wypełniony wniosek.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500