Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wiadukt przy Mława Miasto nie został dopuszczony do użytkowania


sliderPierwsza próba oddania do użytkowania wiaduktu przy przystanku Mława Miasto nie doszła do skutku, głównie ze względu na zdewastowane przez wandali windy.

KSP Mława nabór

W dniu dzisiejszym około godziny 11 komisja, w skład której weszli przedstawiciele inwestora – PKP PLK, wykonawcy robót firmy PRIBEX, Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie, Urzędu Miasta Mława i mławskiej policji sprawdzała zgodność z projektem dotychczas zasłoniętego, nowego oznakowania dróg i skrzyżowań w ciągu ulic Sienkiewicza, Podmiejskiej i Szreńskiej wprowadzających ruch pojazdów na wiadukt nad przystankiem Mława Miasto.

Gdyby wszystko było w porządku, jeszcze dziś jeździlibyśmy już wiaduktem, bez czekania na dotychczasowym przejeździe kolejowym.

Komisja nie zgodziła się jednak na oddanie do użytku wiaduktu, ze względu na zdewastowane przez wandali windy na wiadukcie. W przypadku bowiem skierowania ruchu przez wiadukt, automatycznie, na stałe, zamknięty zostałby przejazd kolejowy. To z kolei przy uszkodzonych windach na wiadukcie, uniemożliwiłoby dotarcie osobom niepełnosprawnym do peronów przystanku Mława Miasto.
Tak więc dzięki lokalnym wandalom, kierowcy nadal czekać będą przed zamkniętymi szlabanami, do czasu naprawy wind i odbioru obiektu.

– Dla obydwu mławskich wiaduktów Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie 23 grudnia br. wydał zgodę na dopuszczenie do użytkowania. W przypadku wiaduktu nad przystankiem Mława Miasto, była propozycja ze strony wykonawcy, aby jednocześnie oddać wiadukt do użytkowania i pozostawić otwarty dotychczasowy przejazd kolejowy. Takie rozwiązanie umożliwiłoby co prawda dostęp do peronów osobom niepełnosprawnym, ale jednocześnie, przy zmianie organizacji ruchu z pierwszeństwem dla wiaduktu, dwa strumienie ruchu pojazdów tworzyłyby niebezpieczną sytuację dla kierowców. W przypadku drugiego wiaduktu trwa uzupełnianie oznakowania, nie był dziś planowany do oddania – wyjaśnia sytuację Leszek Ślubowski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

16 - liczba komentarzy w artykule "Wiadukt przy Mława Miasto nie został dopuszczony do użytkowania"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Do Pana Bruzdziaka
Gość

Prosze sprawdzic dwa fakty odnośnie planowanej budowy trasy. 1.Planowany przebieg trasy był początkowo zupełnie inny i czy przypadkiem przedstawiciele PSL nie wykupili ziemi a następnie jej przebieg nie został zmieniony i zupełnym przypadkiem trasa ma właśnie przebiegać przez te wykupione tereny? Warto sprawdzic nie tylko odcinek Mławski tej inwestycji ale rowniez działania handlowe w zakupie ziemi na innych odcinkach. 2. Dziwi fakt tak szybkiego przetargu ale ma to oczywiście związek z wyborami i zmaną władzy, ktora mogła mieć odmienne zdanie co do tej inwestycji.

234
Gość

te perony to porażka
powinny być biletomaty a nie dworzec 300metrów dalej

zły
Gość

Tyle miesięcy stoi a oni teraz uzupełniają oznakowanie to jest chory system

anorek
Gość

było nasrane w tej windzie, ale zdjecia zrobione umiejetnie i nie widac kloca xD. O to ten cały wandaliz
m

Zbig
Gość

Było ale posprzątali. Ale żadna winda nie działa, a jedna ma wyłamaną połówkę drzwi. to widać jak się idzie

Krzysztof Bruździak
Gość
A mnie osobiście cieszy będąca dobrym prognostykiem na nowy rok jedna sprawa, mianowicie to,że to nie moja wina i stowarzyszenia do którego należę. Już wkrótce przyjęte rozwiązania zweryfikuje samo życie i mieszkańcy gdy zaczną korzystać ze wszystkich „udogodnień” i przyjętych rozwiązań komunikacyjnych.A gwoli prawdzie historycznej wyrażenie vandalisme zostało po raz pierwszy użyte jako określenie rajdów i ataków francuskich sił rewolucyjnych na parafie/Wandea/. Zastosowane wówczas metody walki i represji były przedmiotem szczegółowych badań Lenina dla wiadomych celów.Na naszym terenie to byli raczej Goci zaś nasze uwarunkowania to bardziej skomplikowana sprawa.Nawiązując do wandali i innych plemion to są wręcz przeciwne wnioski.To biznes… Czytaj więcej »
staton
Gość

a tak „gwoli prawdzie historycznej”, hehehehe…..to jaka jest etymologia słowa bruzdzić??
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do słowników….. Według mnie jak najbardziej trafione….jak w diupę.

staton
Gość
jej….jaka mądrość bije z pana wypowiedzi, Panie Krzysztofie…. gdybyśmy tak wszystko prostowali i odnosili do historii i etymologii to na komputer powinieneś pan mówić kompiuter bo tak było prawidłowo i mniemam że tak przywiązana do prawidłowych sformułowań osoba jak Pan od dzisiaj właśnie takiego słowa będzie używać. A tak szczerze to Pańska wypowiedź w temacie wiaduktów ma się tak jak kij do diupy (ostatecznie jak może być kompiuter to diupa chyba też??) Jaka pociecha z prognozy na nowy rok że to nie pańska wina…..czyżby tym stwierdzeniem przyznawał Pan, że często była to Pańska wina, ale akurat tym razem nie?? Noooo….w… Czytaj więcej »
wpDiscuz