Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Parafia Św. Jana Kantego


slider3Zwyczaj przedstawiania różnie wyobrażanego miejsca narodzin Jezusa, przywędrował do Polski razem z zakonem Św. Franciszka z Asyżu, w XV wieku.

Słoneczne ogrody Mława

Według ukształtowanej przez wieki tradycji żłóbek z Dzieciątkiem Jezus stoi w jaskini, grocie lub stajence. W Polskiej szopce Dzieciątku towarzyszą Józef i Maryja, Trzech Mędrców, pasterze, wół, osioł i owce, Gwiazda Betlejemska, oraz anioły.
A tak w tym roku prezentują się żłóbki w mławskich parafiach.

(red.)

DSC_0026DSC_0021

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Krzysztof Bruździak

Doceniając sarkastyczny ton wcześniejszej wypowiedzi jakoś nie widzę na zdjęciu w tej szopce postaci księdza.Prawdę mówiąc, to u nas obecnie jak się chce to można ze wszystkiego zrobić szopkę.A tak na poważnie to Wólka po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła.Koncert przed pasterką i w jej trakcie był świetny.Chętnie bym posłuchał kolęd i ich przeróbek w wykonaniu grającego zespołu jeszcze raz lub na płycie. Znając inwencję proboszcza,może za rok odbędzie się żywa szopka,w której każdy z nas będzie mógł odnaleźć się w jakiejś postaci łącznie z postronnym obserwatorem. No i wyrazy uznania dla Codziennika mławskiego za szybkość reakcji i wczuwanie się w… Czytaj więcej »

postronny obserwator

Przepraszam, a jaką rolę pełni ksiądz w tej szopce, aż strach pomyśleć,