Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Parafia Św. Jana Kantego


slider3Zwyczaj przedstawiania różnie wyobrażanego miejsca narodzin Jezusa, przywędrował do Polski razem z zakonem Św. Franciszka z Asyżu, w XV wieku.

KSP Mława nabór

Według ukształtowanej przez wieki tradycji żłóbek z Dzieciątkiem Jezus stoi w jaskini, grocie lub stajence. W Polskiej szopce Dzieciątku towarzyszą Józef i Maryja, Trzech Mędrców, pasterze, wół, osioł i owce, Gwiazda Betlejemska, oraz anioły.
A tak w tym roku prezentują się żłóbki w mławskich parafiach.

(red.)

DSC_0026DSC_0021

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Parafia Św. Jana Kantego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Krzysztof Bruździak
Gość
Doceniając sarkastyczny ton wcześniejszej wypowiedzi jakoś nie widzę na zdjęciu w tej szopce postaci księdza.Prawdę mówiąc, to u nas obecnie jak się chce to można ze wszystkiego zrobić szopkę.A tak na poważnie to Wólka po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła.Koncert przed pasterką i w jej trakcie był świetny.Chętnie bym posłuchał kolęd i ich przeróbek w wykonaniu grającego zespołu jeszcze raz lub na płycie. Znając inwencję proboszcza,może za rok odbędzie się żywa szopka,w której każdy z nas będzie mógł odnaleźć się w jakiejś postaci łącznie z postronnym obserwatorem. No i wyrazy uznania dla Codziennika mławskiego za szybkość reakcji i wczuwanie się w… Czytaj więcej »
postronny obserwator
Gość

Przepraszam, a jaką rolę pełni ksiądz w tej szopce, aż strach pomyśleć,

wpDiscuz