Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

XIII Rockowania już za nami


sliderW koncercie laureatów wystąpił w tym roku jedynie zdobywca głównej nagrody tegorocznego XIII Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania 2015 zespół Moove z Torunia.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Po nim już na zakończenie festiwalu zagrał Gooral, formacja grająca połączenie muzyki electro z góralską muzyką folkową.

W dniach 27-28 listopada Miejski Dom Kultury gościł zespoły Agnostic Gospel, Deadpoint, Messa, Szepty, OmnimOdO, Mindsedge, Moove, Chloroformacja.
Po przesłuchaniach zespołów, jury w składzie: Robert Brylewski, Wiesława Łosińska i Miro Kępiński uznali, że najlepszym zespołem był właśnie toruński Moove.
Poniżej lista nagrodzonych i wyróżnionych.
I Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł – zespół Moove
II Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł – zespół Omnimodo
III Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 800 zł – zespół Mindsedge
Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla wokalistek Violety „Kestrelli” Kowalczyk , Joanny Bociańskiej i instrumentalisty Krzysztofa Żukowskiego.
Festiwalowi towarzyszyły otwarte warsztaty muzyczne z zespołem JAFIA, który również koncertował 27 listopada w kinowej sali.

JK

O tegorocznym laureacie:
Skład zespołu Moove:
Michał Juszkiewicz – wokal
Bart Kiciński – gitara
Matt Fidler – bas
Maciej Felka – perkusja
Dawid Burlikowski – klawisze
Grupa powstała w grudniu 2013 roku, ale jej obecny skład wyklarował się pod koniec marca tego roku. Sami określają się jako „nowa fala rock’n’rolla”. Grają ekspresyjnie i dynamicznie. Inspirują się takimi zespołami, jak: The Beatles, The Rolling Stones, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, The Black Keys czy The White Stripes. Wspominają też o Chucku Berry’m – pierwszym artyście „true rock’n’rollowym”, którego „Johnny B. Goode” grają na koncertach.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
rockman

I znowu nie było żadnego zespołu z Mławy…