Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Żywa lekcja historii


slider28 października uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie udali się na jesienny spacer z panem Januszem Dębskim – fotografem i regionalistą.

KSP Mława nabór

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzno – dokumentalną ze zbiorów pana Dębskiego pt.: „Historia i dzień dzisiejszy Kościoła Świętego Wawrzyńca i cmentarza parafialnego”

Wychowankowie ze skupieniem wysłuchali historii powstania cmentarza Świętego Wawrzyńca, oddali cześć poległym żołnierzom oraz z ciekawością podziwiali stare zabytkowe nagrobki.

Na koniec prowadzący wycieczkę zadał kilka pytań dotyczących historii mławskich cmentarzy. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały drobne upominki.

źródło i foto: SOSW Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz