Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Finał XI Kampanii Białych Serc


IMG_2870

foto: organizatorzy

We wtorek zakończył się dwutygodniowy, pokojowy protest przeciw uzależnieniom. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „S.O.S. DLA MŁODZIEŻY”.

Ostatni dzień kampanii poświęcony został tragicznie zmarłym ofiarom uzależnień. O godz. 19.30 rozpoczęła się „NOC STAREGO PARTYZANTA”, wspominano zmarłego w zeszłym roku Wiesława Hagedornego, dziennikarza, publicystę, ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. – Wiesław Hagedorny wspierał od wielu lat Kampanię Białych Serc, a także poprzez swoje artykuły i ludzką postawę bronił ludzi bezdomnych, uzależnionych – podkreśla Mariusz Zalewski, szef Grupy Zalewski Patrol, inicjator kampanii.
Później zebrani przenieśli się, na cmentarz, gdzie zapłonęło Ciepłe Serce Pamięci. Tym zakończyła się trwająca 2 tygodnie (od 12 października) kampania, podczas której w wielu miejscach w kraju odbywały się prelekcje o tematyce antyuzależnieniowej, warsztaty, szkolenia profilaktyczne, imprezy sportowe promujące zdrowy styl życia, spotkania młodzieży z policjantami oraz osobami uzależnionymi, koncerty, głośne Marsze Białych Serc przeciwko narkotykom (o tym 23 października w Mławie pisaliśmy już w „Codzienniku”), wieczory pamięci poświęcone ofiarom uzależnień i wiele innych akcji.

el

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz