Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Finał XI Kampanii Białych Serc


IMG_2870

foto: organizatorzy

KSP Mława nabór

We wtorek zakończył się dwutygodniowy, pokojowy protest przeciw uzależnieniom. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „S.O.S. DLA MŁODZIEŻY”.

Ostatni dzień kampanii poświęcony został tragicznie zmarłym ofiarom uzależnień. O godz. 19.30 rozpoczęła się „NOC STAREGO PARTYZANTA”, wspominano zmarłego w zeszłym roku Wiesława Hagedornego, dziennikarza, publicystę, ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. – Wiesław Hagedorny wspierał od wielu lat Kampanię Białych Serc, a także poprzez swoje artykuły i ludzką postawę bronił ludzi bezdomnych, uzależnionych – podkreśla Mariusz Zalewski, szef Grupy Zalewski Patrol, inicjator kampanii.
Później zebrani przenieśli się, na cmentarz, gdzie zapłonęło Ciepłe Serce Pamięci. Tym zakończyła się trwająca 2 tygodnie (od 12 października) kampania, podczas której w wielu miejscach w kraju odbywały się prelekcje o tematyce antyuzależnieniowej, warsztaty, szkolenia profilaktyczne, imprezy sportowe promujące zdrowy styl życia, spotkania młodzieży z policjantami oraz osobami uzależnionymi, koncerty, głośne Marsze Białych Serc przeciwko narkotykom (o tym 23 października w Mławie pisaliśmy już w „Codzienniku”), wieczory pamięci poświęcone ofiarom uzależnień i wiele innych akcji.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz