Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Szkoła ze 130-letnią tradycją


DSC_0054Założenie w 1885 roku we wsi Wola Łomska pod patronatem Towarzystwa Kolei Nadwiślańskiej 3-klasowej szkoły elementarnej dało początek dzisiejszemu Zespołowi Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.

KSP Mława nabór

Z tej okazji szkoła przygotowała uroczysty jubileusz. Licznie przybyłych gości witała dyrektor Joanna Wyszkowska. Obecne były władze miasta i powiatu, radni, samorządowcy, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, były prorektor i obecny rektor PWSZ w Ciechanowie, dyrektorzy placówek oświatowych i mławskich jednostek samorządowych, dyrektor ds. korporacyjnych LG. Wśród gości dostrzec można było dużą grupę rodziców, no i oczywiście obecne były dzieci i młodzież.

Z tej okazji szkoła została odznaczona medalem pamiątkowym Pro Masovia, wręczonym przez asystenta marszałka województwa. Marszałkowski dyplom uznania za zasługi dla szerzenia oświaty otrzymali: Przemysław Miecznik, Bożena Jabłonowska, Małgorzata Krupa, Zofia Kleniewska, Maria Kupińska, Dorota Kowalewska, Larysa Sieńska, Agnieszka Szerszyńska, Halina Pszczółkowska, i Marzanna Harzyńska.

Wśród gratulacji i prezentów dla szkoły z okazji jubileuszu, wyróżnił się poprzedni dyrektor tej placówki Przemysław Miecznik, ofiarowując archiwalne wydania książek patronki szkoły Haliny Rudnickiej.
Nie obyło się bez wzbudzającej powszechny aplauz części artystycznej, przygotowanej przez dzieci i młodzież ZPO nr 2 w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz