Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zerowe zainteresowanie „Tygodniem Mediacji”


tydzien-mediacji-podsumowanieAni w mławskim sądzie, ani w prokuraturze, ani także na policji nie pojawił się nikt z pytaniami w tym temacie.

KSP Mława nabór

Jak usłyszeliśmy w Sądzie Rejonowym w Mławie, gdzie do dyspozycji byli sędziowie, kuratorzy i asystenci, nikt nie dzwonił i nie przyszedł. Taka sytuacja powtarza się każdego roku, odkąd organizowane są „Tygodnie Mediacji”. Większym zainteresowaniem cieszą się natomiast „Tygodnie Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
W sprawach mediacji nikt nie skorzystał także z pomocy prokuratury i policji. – Można było dzwonić do kolegi i ewentualnie umówić się na spotkanie, ale nie miał żadnych telefonów – informuje Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
„Tydzień mediacji” trwał od 12 do 16 października. Jego ideą była pomoc w znalezieniu rozwiązania konfliktu na drodze mediacji właśnie, a nie sądowej. Można było zasięgnąć informacji o uregulowaniach prawnych i sposobach ugodowego kończenia sporów.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz