Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława. Rekompensaty suszowe jednak niższe


agencja_resimod_rolnictwaDo końca miesiąca środki z pomocy suszowej powinny być na kontach bankowych rolników.

KSP Mława nabór

– Wpłacamy już pieniądze, zaczęliśmy w poniedziałek, do końca miesiąca zakończymy – mówi Witold Bagiński, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mławie. Kwoty odszkodowań są jednak niższe, pierwotnie była mowa o 400 zł za ha upraw ubezpieczonych i 200 zł – nieubezpieczonych. Ostatecznie, po podzieleniu 450 mln zł, które na ten cel przeznaczono z budżetu państwa, pomoc wyniesie odpowiednio 324 i 162 zł za ha.
Jak podawał w zeszłym tygodniu kierownik Bagiński, do mławskiej placówki wpłynęło 2420 wniosków o rekompensaty, 12 ze względu na to, że straty w gospodarstwach wyniosły poniżej 30 proc. średniej produkcji odpadło. Wśród zakwalifikowanych do wypłat wniosków (2408) ubezpieczone uprawy miało wówczas 58 farmerów, którzy zgłosili 1481 ha. – Rolnicy jeszcze donoszą dokumenty ubezpieczeniowe – poinformował dziś Witold Bagiński.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz