Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Trzech kolarzy na podium w Nowym Dworze Mazowieckim


SONY DSC

foto: codziennikmlawski

KSP Mława nabór

W Nowym Dworze Mazowieckim rozegrano piętnasty w tym sezonie kolarski wyścig z cyklu Mazovia MTB Marathon. Udany występ w podwarszawskiej miejscowości zanotowali kolarze z naszego powiatu. Szczególne powody do zadowolenia miał Bartosz Grędziński.

Reprezentant Retro Rowery Duda Team (na zdjęciu) przeszedł bowiem do historii kolarstwa w naszym mieście. Odniósł czwarte etapowe zwycięstwo na dystansie Mega (52 km) – wcześniej okazał się najlepszy w Olsztynie, Mrozach i Piasecznie. Do tego trzeba dodać jeszcze lokaty na podium w Toruniu, Supraślu i Ciechanowie.

Świetne występy sprawiły, że może już przyjmować gratulacje za wygranie kategorii wiekowej MM1 w całym cyklu. W Nowym Dworze Mazowieckim stoczył zacięty bój z koalicją rywali. Ostatecznie wyprzedził o cztery sekundy Michała Kostrzewę z Radomia i o sześć Bartosza Borowicza z Warszawy.

Grędziński w swojej kategorii był najlepszy, za to na jedenastym miejscu uplasował się Michał Biranowski. Mławianin jeżdżący w barwach OLSH Paramedyk Medic zajął w klasyfikacji generalnej 59. miejsce.

Na odcinku Fit – około 30 kilometrów – walczyli dwaj kolarze Tempo Mława. Obaj stanęli na podium w swoich grupach wiekowych. Bartosz Stryjewski okazał się najlepszy w FM, natomiast Rykowski był trzeci w FM1. W zestawieniu generalnym zajęli odpowiednio piąte i trzydzieste drugie miejsce.

Zmagania na dystansie Hobby oznaczało przejechanie ośmiu kilometrów. Jan Stryjewski potrzebował na pokonanie wyżej wspomianego dystansu dwudziestu dwóch minut. To dało mu szóstą lokatę w „generalce”, w kategorii HM3 przegrał jedynie z Dominikiem Ratajczakiem z Olsztyna.

Ostatni wyścig w tegorocznej edycji imprezy zostanie rozegrany w niedzielę 11 października w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz