Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy koparki koparkoladowarki oskar
Logo

ZS nr 3 w Mławie już dekadę pod patronatem marszałka


foto: codziennikmlawski

foto: codziennikmlawski

Z okazji 10-lecia przyjęcia przez placówkę imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego przed budynkiem odsłonięto jego pomnik. Szkoła świętowała też 85 lat istnienia.

Uroczystości 2 października rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego, a później przeniosły przed budynek szkoły. Oprawę muzyczną zapewniła Mławska Orkiestra Dęta. Oprócz społeczności szkolnej w obchodach uczestniczyły władze miasta i powiatu w osobach burmistrza Sławomira Kowalewskiego i starosty Włodzimierza Wojnarowskiego, radni i pracownicy samorządowi, dyrektorzy mławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, emerytowani nauczyciele i przyjaciele placówki. Wyjątkową postacią był gen. Józef Zysk, wiceprezes zarządu Związku Piłsudczyków, który przybył w mundurze z epoki. To on w towarzystwie m.in. mławskich włodarzy i dyrektora zespołu Stefana Wojnarowskiego odsłonił popiersie marszałka, które następnie zostało poświęcone przez księży. Gen. Zysk odznaczył także sztandar „Trójki”.
Po okolicznościowych przemówieniach dotyczących szkoły i jej patrona, apelu poległych i ślubowaniu złożonym przez przedstawicieli klas pierwszych obchody przeniosły się do środka. Tutaj odbyła się konferencja „Współczesny patriotyzm a tradycja”.

el

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "ZS nr 3 w Mławie już dekadę pod patronatem marszałka"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Podczas uroczystości panowała bardzo rodzinna atmosfera… szkoda tylko, że zabrakło pana radnego miejskiego

Obserwator
Gość

Pewnie czysty przypadek, nie związany z kampanią wyborczą, zdecydował o reprezentowaniu marszałka Struzika przez niskiej rangi urzędnika. Przedstawiciel trzeciorzędny, ale celebrowało trzech Wojnarowskich!

Bros
Gość

Czwarty Wojnarowski, Janusz radny miasta nie celebrował?

Mario
Gość

O ! widzę, że był i słynny kandydat na posła – syn jeszcze bardziej słynnego włodarza…

wpDiscuz