Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Apel gminy Dzierzgowo usłyszą w Kancelarii Premiera


foto: codziennikmlawski.pl

foto: codziennikmlawski.pl

KSP Mława nabór

Radni jednogłośnie zaapelowali o rozszerzenie kryteriów przyznawania wsparcia „suszowego”. Rada Gminy Dzierzgowo na ostatniej sesji w dniu 17 września uchwaliła apel do Pani Premier Ewy Kopacz.

„Zwracamy się o równe traktowanie zarówno rolników posiadających tylko użytki rolne ale także tych, którzy prowadzą działalność hodowlaną. Ustanowione przez rząd kryteria oceny skutków suszy w gospodarstwach rolnych powodują antagonizowanie mieszkańców wsi oraz nieracjonalne wydatkowanie które nie zawsze trafiają do wszystkich gospodarstw wymagających wsparcia.” – czytamy w apelu.
Radni w dyskusji podnosili związek pomiędzy stratami w użytkach rolnych, a konsekwencjami dla rolników zajmujących się hodowlą zwierzęcą.
Według danych wójta Roberta Jelińskiego, na 265 złożonych wniosków o uznanie strat, zakwalifikowano jedynie 76.

JK

.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Apel gminy Dzierzgowo usłyszą w Kancelarii Premiera"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
pracownik bezrolny
Gość

Rolnik to wszechstronnie uzdolniony człowiek on musi wykonywać wiele zawodów w gospodarstwie w związku z tym należy mu się godna zapłata za pracę . Niech płaco rolnikowi za wyprodukowany towar to będzie miał kasę bez dopłat,
Je również uważam ,że te dopłaty to są zbędne tylko kraj pognębiają i uzależniają od UE.

kasandra
Gość

Rolniku po części masz rację, ale co do pracy przez 365dni w roku po 24 godziny na dobę, to nieźle zaszalałeś – przyznaj sam :).
No cóż, nasz rząd podzielił już swoich obywateli na miasto i na wieś, widocznie mu jeszcze mało i dzieli już rolników na tych bardziej uprzywilejowanych i tych mniej. Jak się naród skłóci, to on (ten naród) tak szybko się nie zbuntuje przeciwko władzy, bo jak jedni będą chcieli protestować to inni się przeciwstawią i tak w kółko. TO CAŁKIEM NIEGŁUPIA ZAGRYWKA, W DODATKU STARA JAK ŚWIAT.

rolnik
Gość

Jeżeli rolnik , który pracuje w gospodarstwie 24 godz na dobę 365 dni w roku jest takim nierobem , to jaki problem wziąć kredyt z dopłatą unijną i zacząć pracować na roli . Po co pracować za 1200 zł w LG ? i zrezygnuj z GOPsów i MOPSów !!!

ja4
Gość

zlikwidować im te wszystkie dopłaty !

Bezrolny
Gość

Wy nieroby, jeszcze wam mało. Renta strukturalna, dopłaty z UE, wychodzi tego ok. 2500,00 zł do 1 hektara. Przy 20 ha można wyciągnąć więcej niż ma górnik, dyrektor, czy właściciel dużego zakładu. Zamiast chlać pod kościołem to iść do LG w Mławie i zapieprzać za 1280 zł. w miesiącu.

ja
Gość

Nierobem to chyba ty jesteś. Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Skoro rolnicy maja tyle dochodów i tak im lekko to czemu ty nie masz tych 20 ha i miesięcznie nie chcesz zarabiać tyle co dyrektor czy właściciel dużego zakładu??? Nie komentuj czegoś co kompletnie jest ci obce i dla ciebie niepojęte.

wpDiscuz