Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W Szydłowie pamiętali o wysiedleniach


Foto: codziennikmlawski.pl

Foto: codziennikmlawski.pl

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W sobotę 19 września w Szydłowie odbyły się uroczystości upamiętniające masowe wysiedlenia, które miały miejsce na Północnym Mazowszu podczas II wojny światowej.

Najpierw mieszkańcy gminy i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w tutejszym kościele parafialnym. Potem wszyscy przemaszerowali do Gimnazjum w Szydłowie. Jednym z gości był wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Mieczysław Smoliński. Przypomniał on o tym, jak wielką tragedią dla wielu polskich rodzin były wysiedlenia. Po wystąpieniach okolicznościowych młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny.
Imprezę z okazji 75. rocznicy masowych wysiedleń na Północnym Mazowszu zorganizowali Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz wójt gminy Szydłowo.

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
MartaM

Historia tak bardzo nam bliska a tak daleka. Brawo dla Szydłowa