Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Szydłowie pamiętali o wysiedleniach


Foto: codziennikmlawski.pl

Foto: codziennikmlawski.pl

KSP Mława nabór

W sobotę 19 września w Szydłowie odbyły się uroczystości upamiętniające masowe wysiedlenia, które miały miejsce na Północnym Mazowszu podczas II wojny światowej.

Najpierw mieszkańcy gminy i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w tutejszym kościele parafialnym. Potem wszyscy przemaszerowali do Gimnazjum w Szydłowie. Jednym z gości był wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Mieczysław Smoliński. Przypomniał on o tym, jak wielką tragedią dla wielu polskich rodzin były wysiedlenia. Po wystąpieniach okolicznościowych młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny.
Imprezę z okazji 75. rocznicy masowych wysiedleń na Północnym Mazowszu zorganizowali Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz wójt gminy Szydłowo.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "W Szydłowie pamiętali o wysiedleniach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
MartaM
Gość

Historia tak bardzo nam bliska a tak daleka. Brawo dla Szydłowa

wpDiscuz